2016 En İyi Filmler Listesi – En İyi 10 Film

Filmler, Listeler 4 Haziran, 19:05'de eklendi

2016 yılına damgasını vurmuş, izlenme rekorları kırmış en iyi 10 filmi sizler için listeledik.  En iyi filmler listemiz the rank anketinin sonuçlarına göre hazırlanmış film anketine toplamda 1.553.342 kişi katılmıştır. İşte en iyi 10 film listemiz !

 

 • 10) Alis Harikalar Diyarında 2 – Aynanın İçinden

alis-harikalar-diyarinda-2-aynanin-icinde

Alis, son birkaç yılını babasının adımlarını takip ederek açık denizlerde seyahat ederek geçirir. Çin’den Londra’ya döndüğünde Lord Ascot’un öldüğünü ve evlenmeyi reddettiği Hamish (Leo Bill)’in şirketin başına geçtiğini öğrenir. Hamish, Alis’ten evine karşılık gemiyi satmasını ister. Kararsız kalan Alis kaçarken Absolem ile karşılaşır ve onu takip ederek sihirli bir aynanın içinden geçer. Yeraltının fantastik dünyasına döndüğünde Beyaz Kraliçe (Hathaway), Beyaz Tavşan (Sheen), Mart Tavşanı (Whitehouse) ve Cheshire Kedisi (Fry) ile karşılaşır ve Çılgın Şapkacı’nın normalden daha çılgın olduğunu ve hiç gülmediğini öğrenir. Alis onu mutlu etmek adına Şapkacı’nın evine gider. Şapkacı ailesinin hayatta olduğunu söylemektedir. Alis bunun imkansız olduğunu söyleyince Şapkacı ona çok kızar ve onu kovar. Alis, Şapkacı’nın çok kötü bir durumda olduğunu söylediğinde Beyaz Kraliçe Alis’i zamana hükmeden Büyük Saat’in odasının içerisindeki Kronosferi ödünç almak üzere bir yolculuğa gönderir. Böylece Alis zamanın geçmişte yaşanan farklı kesimlerine giderek çok geç olmadan Şapkacı’yı kurtarmak zorunda kalır. Özellikle aile ile beraber izlenecek filmlerdendir. Johnny Depp, Anne Hathaway, Mia Wasikowska gibi oyuncular da filmin kadrosunda yer almaktadır.

 

 

 • 9)Rogue one bir star wars hikayesi 

star-wars-rogue

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi, ya da sadece Rogue One, Gareth Edwards tarafından yönetilen ve görsel efekt yönetmeni John Knoll’dan gelen bir fikir ile Gary Whitta and Chris Weitz tarafından yazılmış olan 2016 yapımı Amerikan epik uzay operasıfilmi. Yıldız Savaşları film serisinin sekizinci filmi ve bu serinin hikayesiyle desteklenmemiş ilk film. Filmin başrollerinde, Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Jiang Wen, Forest Whitaker, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk ve Jonathan Aris yer almaktadır.   Bilim kurgu severler için en iyi bilim kurgu filmlerindendir.

 

 

 • 8)Kung Fu Panda 3

kung-fu-panda-3

Kung Fu Panda 3, Amerikan-Çin ortak yapımı 3D animasyon filmidir. 26 Mayıs 2011 tarihinde vizyona giren Kung Fu Panda 2filminin devamıdır. Film 29 Ocak 2016 tarihinde vizyona girmiştir. En iyi  animasyon filmlerindendir.

 

 

 • 7) Orman Çocuğu (Jungle Book)

orman-cocugu

Orman çocuğu konusu

Mowgli, Hindistan’da bir ormanda İran kurdu Raksha tarafından yetiştirilen, Akela liderliğindeki sürüde yaşayan ve panter Bagheeratarafından bebekken bulunan bir “insan yavrusu”dur. Akela, onun insan yöntemlerini kullanmasını onaylamamıştır.

Bir gün, kuru mevsim sırasında orman hayvanları yırtıcılar tarafından yenme korkusu olmadan su içmek için bir araya gelip ateşkes ilan ederler. Ancak, yaralı Bengal kaplanı Shere Khan Mowgli’nin kokusunu tespit edip geldiğinde ateşkes bozulur. O, kuraklık sonunda Mowgli’yi öldüreceğine dair uyarır. Kurtlar, Mowgli’yi ormanda tutmamaları gerektiğini tartışırlar, Mowgli kendisinin güvenliği için ormanı terk etmeye karar verir. Bagheera, yakındaki insan köyüne kadar ona rehberlik kararı verir.

Yolda, Shere Khan onları pusuda bekler ve Bagheera’yı yaralar, ancak Mowgli kaçmayı başarır. Daha sonra, Mowgli Kaa adlı bir pitonile karşılaşır; Kaa, onu hipnotize eder. Onun etkişi altında iken, Mowgli babasının onu korurken Shere Khan tarafınfan parçalandığını görür. Vizyonda kırmızı çiçeğin (ateş) gücü konusunda uyarır. Kaa, Mowgli’yi yutmaya çalışır fakat Baloo adında bir ayı tarafından saldırıya uğrar. Olaylar gelişir. En iyi Çocuk filmidir hatta en çok sevilen çocuk filmifir diyebiliriz.

 

 

 • 6)Batman v süperman adaletin şafağı

batman-v-superman-adaletin-safagi

Batman v Superman: Adaletin Şafağı,Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılan, DC Comics karakterleri Batman ve Superman’in yer aldığı yaklaşan Amerikan süper kahraman filmi. 2013 yapımı Çelik Adam filmine takiben tasarlandı ve 2013’de kurulan DC Extended Universe’in ikinci projesi oldu. Film Çelik Adam filminin yönetmeni Zack Snyder tarafından yönetildi ve senaryosu Chris Terrio ile Christopher Nolan ile Batman Başlıyor filmini yazan David S. Goyer tarafından yazıldı. Filmde Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, ve Gal Gadot gibi yıldızlar oynuyor. Batman ve Superman: Adaletin Şafağı, Batman ve Superman’in yer aldığı ilk canlı aksiyon filmidir. Filmde aynı zamanda  Wonder Woman, Aquaman, Cyborg ve Flash karakterleri de yer alıyor.  En iyi marwel süper kahraman filmlerinin başında gelmektedir. Mutlaka izlenmesi gereken filmlerdendir 🙂

 

 

 

 • 5)İntihar Timi – Gerçek Kötüler (Suicide Squad)

  intihar-timi

Cara Delevingne güçlü büyücü kadın June Moon / Enchantress olarak yer aldı.  Enchantress Suicide Squad’ın bir üyesi değildir ama onun yetkileri Amanda Waller’ın dikkatini çekmektedir.  Karen Fukuhara uzman dövüş sanatçısı ve kılıçkadın Tatsu Yamashiro / Katana’yı oynadı.  Ben Affleck, Batman olarak göründü;   Jim Parrack, Joker’in uşağı Jonny Frost olarak kadroya katıldı ve Adam Beach, Christopher Weiss / Slipknot rolünü aldı.  Common, Alex Meraz,  David Harbour,  Corina Calderon  ve Raymond Olubowale[25] belirtilmemiş rollerde kadroya dahil oldula

 

 

 • 4)Kayıp Balık Dori

kayip-balik-dory

Kayıp Balık Dori‘de unutkan karakter Dory, tekrardan ailesiyle birlikte olmak için büyük bir maceraya çıkmıştır. Film kayıp balık Nemo’nun babasını bulduğu Kaliforniya kentinden 1 yıl sonrasında gelişen olayları konu almaktadır. İzlenmesi gerekn eğlenceli bir filmdir.

 

 

 • 3)Deadpool

deadpool

Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson’ın (Ryan Reynolds) bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak bir ajan, Weapon X adlı bir programın onu eskisinden daha iyi hale getireceğini söyler. Weapon X programı, filmin kötü karakteri olan Ajax lakaplı asıl ismi Francis olan bir mutant tarafından yönetilir. Weapon X’e katılan Wade Wilson ağır eziyetlere tabii tutulur ve bunun sonucu olarak yüzü tamamen çirkin ve tanınmaz bir hale gelir. Bundan sonra yüzünü ve eski sevgilisi Vanessa’yı kazanmak için Ajax’ı bulmaya çalışır. Deadpool izlenmesi gereken en iyi filmler listesinin 3. sırasında.              (bence 1 olmalıydı :/ )

 

 

 • 2)Zootopia – Hayvanlar Şehri

zootopia

Zootropolis, aslında biraz James Bond’a benzeyen “Jack Savage” adlı karakter merkezli, uluslararası ajan filmi olarak tasarlandı. Disney Story Trust’ın (gelişimdeki tüm filmlerle görüşüp tartışan bir stüdyo) yardımıyla film Wilde’ın başrolde olduğu ve Hopps’un onun yardımcısı olduğu bir polis filmi gelişimine girdi. Bir süre için film yapımcıları hikayenin bu sürümünde çok kararlılardı. Fakat Kasım 2014’te film yapımcıları, eğer rolleri Nick’in yerine Judy’e odaklı olarak tersine çevirirlerse daha çekici olacağının farkına vardılar. Bu bakış açısındaki değişiklik birkaç karakterin çıkarılmasına sebep oldu.

 

 

 

 • 1)KAPTAN AMERİKA CİVİL WAR

kaptan-amerika

“Marvel’in “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” fiminde Steve Rogers’ı, insanlığı koruma yolunda görevlerine devam eden Yenilmezler’in yenilenmiş ekibinin lideri olarak görüyoruz.

Yenilmezler’in dahil olduğu bir olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yaparlar. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Bunlardan biri Steve Rogers’ın önderliğinde, Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup, diğer tarafta ise Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen ikinci gruptur.

6 Mayıs 2016’da vizyona giren Marvel’in Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminde tarafınızı seçmeye ve heyecan dolu bir aksiyona hazır olun.”

En iyi filmler listemizin sonuna gelmiş olduk dilerseni en güzel 10 film listemize buraya tıklayarak bakabilirsiniz : Tıkla

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.