En iyi rapçiler – En iyi yabancı rapçiler

Genel, Listeler 23 Mart, 22:21'de eklendi

Dünyanın en iyi rapçisi kimdir sorusuna bu listeyi inceleyerek cevap bulabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız en iyi 10 rapçi

TUPAC

** FILE **This 1993 file photo shows rap musician Tupac Shakur. A new biopic on the slain rapper Shakur is coming. Morgan Creek Productions and Emmett/Furla Films announced in a Thursday, Sept. 19, 2013, news release they are in final negotiations to partner on the production of “Tupac.” (AP Photo/FILE)

1) listenin başında Tupac var zaten bir başkasıda yakışmaz buraya Tupac bir rapciden çok fazlasıdır kral denildiği zaman aklıma tupac gelir 🙂 2Pac, Pac ve Makaveli adları ona aittir. genç yaşta öldüğü halde 75 milyondan fazla albüm satmış kral ve rolling stone adlı dergi en büyük sanatcılar listesine almıştır. Tupac genelde şarkılarında varoşlardan ve gerçeklerden bahseder. Ayrıca hayatı bazı üniversitelerde ders olarak okutulmaktadır. Neyse allah rahmet eylesin.

Tupac Amaru Shakur (16 Haziran 1971 – 13 Eylül 1996), ABD‘li rap müzik sanatçısışairsenaristaktör ve yapımcı2PacPac ve Makaveli adlarıyla da bilinir.

2007 itibarıyla Tupac Shakur, 75 milyon üzerinde albüm satmayı başarmış ve genç yaşta ölmesine rağmen bu başarıyı yakalayarak En Çok Satan Müzik Sanatçıları listesine girmeyi başarmıştır.[1] Rolling Stone Dergisi tarafından Tüm Zamanların En Büyük 86. Sanatçısıseçilmiştir.[2] Tupac’ın şarkılarının birçoğunun ana teması varoşlardaki şiddet ve zorluklar, ırkçılık, sosyal sorunlar ve Doğu Yakası-Batı Yakası kavgasında diğer rapçilerle yaşadığı sürtüşmelerdi.

7 Eylül 1996’da Las Vegas, Nevada’da 4 kez vuruldu. Hastaneye kaldırıldıktan 6 gün sonra solunum ve kalp yetmezliği tanısıyla öldü ve hala ölümü ile ilgili bilim insanlarının şüphesi vardır.

Kaynak: Wiki

 

EMİNEM

2 )Marshall Bruce Mathers Yani meşhur Eminem diğer bir ismi ile  Slim Shady. 1990’dan bu yana rap muziğin önemli isimlerinden olan eminem en iyi çıkışı 1999 da  The Slim Shady LP adlı albümü ile yakaladı. Ve bu albümü ile grammy müzik ödülünü kazandı. Ayrıca Eminem, Justin Bieber’ın düet teklifini defalarca redetmiştir ve en son teklifine kızımdan başka hiç bir çocukla şarkı söylemem diye cevap vermiştir.

 

BİGGİE

biggie

3 )The Notorious B.I.G kısaca Biggie Smalls bu amcamızda Tupac gibi erken yaşta ölmüştür (24) yaşında 1992 ve 97 yılları arası büyük çıkış yakalamıştır aynı zamanda torbacıdır 🙂 daha doğrusu torbacıydı neyse allah rahmet eylesin

 

NAS

nas

4 )NAS 1990 Dan bu yana rapten hiç kopmayan aynı zamanda oyunculuk yapan bu abimiz listenin 4. sırasında  Big L, 50 Cent, The Game, Lil Wayne, Young Jeezy, T.I  Jay-Z, Kanye West, Eminem, Ludacris, Lupe Fiasco gibi rap sanatçıları bu abimizden etkilenmiştir. ben demiyorum onlar diyor.

 

JAY-Z

images

5 )Jay-Z aslında totosu çok kalkık bi adamdır niye arkasından konuşuyon lan diyenleri duyuyor gibiyim neyse cevap verem. burjuva bu abimiz onlarca şirketin sahibi pro karılı kızlı kliplerle meşhurdur ben pek beğenmesemde millet 5. sırayı uygun görmüş yapacak birşey yok.

 

Dr. Dre

DRDRE

6) Dr. Dre bu abimiz 51 yaşında hala aktif rap yapan kral adamlardandır 50 cent, eminem gibi büyük sanatcıların fikir hocalıgını yapar aynı zamanda oyuncudur ilk albümü 1996 da yayınlanmıştır kendine has güzel bi tarzı var gideri var yani dostum dinleyebilirsin.

 

50-Cent

50CENT

7) 50-Cent gerçek ismiyle Curtis James Jackson dur bu abimiz 1980 lerde crack salgını sırasında 12 yaşında uyuşturucu satmaya başlamış hayatı yaşayarak öğrenmiş saygıdeger bir beyfendidir 🙂  birazda psikopattır adam 2000 yılında 9 kurşun yedi ölmedi. Sonra Eminem ve dr dre 50 cent’in başarılı olacagını düşünüp albüm yaptılar ve bu albümle başarıyı yakaladı. ayrıca ‘ORJİNAL CİNAYETLER‘ adlı bir filmdede oynamıştır.

 

Snoop Dogg

snoop-dogg-smoke-weed-everyday_8340708-66010_640x360

 

8)Snoop Dogg yani kimliK adıyla Calvin Cordozar Broadus. Snoop ta Dr. dre tarafından keşfedilen torbacılardan biridir hatta 3 yıl hapis yatmıştır daha çok gangsta rap yapan snopp bir çok filmde oynamış ve bir çok program sunmuştur rasta dinindendir.

 

Lil Wayne

420671-lil-wayne-wallpaper-hd

9) Lil Wayne gerçek ismiyle Dwayne Michael Carter, henüz 2 yaşında annesi ve babasından kopmuştur garibim ilk okulda yaptıgı frestye ile birdmanın ilgisini çekmiş ve birdman tarafından sahip çıkılmıştır üstelik vaftiz babasıdır. TİME dergisi yaşayan en iyi rapci ödülünü vermiştir. Ayrıca Obama da bir Lil Wayne hayranıdır. 1 senede konserler sayesinde 54.000.000 $ hasılat yapmıştır. Silah taşıdıgı içinde 1 yıl ceza almıştır sonra eve dönüş diye bir albüm yapıp 1 haftada 1milyon satmıştır

 

Kanye West

Kanye West

10)Kanye West bu adam çok ilginc 50 cent bunun için benden çok albüm sat müziği bırakayım demişti Kanye 50 centi g*t edip ondan daha çok sattı ama 50 cent müziği bırakmadı. Kanye West  Justin Timberlek hayranıdır ayrıca çok duygusaldır adamdır. ha bu arada Kim Kardashian ilede bi süre beraber olmuş daha sonra terk etmiştir lükse bak arkadas

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.