Dünyanın En Zeki 10 İnsanı Buluşları ve Hayatları – Liste

Son 24 Saatte Girilmiş En Popüler Entry’ler – Ekşi Sözlük

En iyi bilimkurgu romanları nelerdir ?

Norm Ender – Deli Şarkı Sözleri

EN İYİ 10 GİYİM MARKASI – EN İYİ GİYİM MARKALARI

Genel, Listeler 18 November, 14:50'de eklendi

10)Versace


Versace ya da şirket ismi ile Gianni Versace S.p.A. Gianni Versace tarafından İtalya Milano’da 1978 yılında kurulan lüks butik mağazası. Bugün itibariyle dünyada mağazalar zinciri olan ve parfümden saate (ilk saat üretimi 1994 yılında Gianni Versace ve Frank Muller imzası ile İsviçre’de üretilmiştir) kadar hemen her türlü lüks aksesuar dizayn ve üretimine girmiştir.

 

9)Lacoste


Lacoste, Fransa’nın en önemli giyim ve aksesuar markalarından biridir. 1933 yılında René Lacoste tarafından kurulmuştur. O zamanların en ünlü tenisçilerinden olan Lacoste, Davis Cup tenis turnuvasını kazanan ve Amerikalı olmayan ilk tenisçidir.

 

8)Tommy Hilfiger


Tommy Hilfiger, hazır giyim ve moda perakendeciliği sektörlerinde faaliyet gösteren Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirket. Ürünleri arasında erkek, bayan ve çocuk giyim ürünleri, spor giyim, denim ve aksesuar, takı, saat, parfüm ve ev mobilyası gibi ürünler bulunmaktadır.

 

7)Aeropostale


Aero olarak da bilinen daha çok günlük kıyafet ve aksesuarların perakendeciliği üzerine odaklı bir Amerikan bazlı alışveriş merkezidir.

 

6)Abercrombie & Fitch


Abercrombie & Fitch, bir avrupa perakendecisidir, merkezi New Albany, Ohio, Columbus’un banliyösündedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde 278, Kanada’da 4 mağazası var ve uluslararası alanda genişliyor.

 

5)Gucci


Gucci, İtalyan ve Fransız kaynaklı olup moda ve deri ile ilgili satışlar ve pazarlamalar yapan bir markadır. 1921 yılında kurulmuştur. Dünya ünlü bir markadır.

 

4)Polo


Logosunda Polo sporu yapan iki atlı kişi bulunur ve temsili olarak polo sporu yapanlar bu firmadan giyinirler. Hayatımızda bir çok yönde hizmet veren Polo şireketi 100’ü aşkın ülkede 500’ü aşkın mağaza bulundurur.

 

3)Adidas


Büyük giyim markalarından biri olan Adidas ismini kurucusu Adolf Dassler’den almıştır. 57.000 çalışana sahip olan firma, yıllık11 milyar gelire sahiptir. Dünya çapında hizmet verir.

 

2)Levis


Amerikan markası olan Levi’s özellikle kot pantolon ürünlerini satar dünya çapında hizmet verir.

 

1)Nike


Ayakkabıdan tutun, iç çamaşıra kadar ürün üreten Nike dünya çapında hizmet vermektedir. İlk adı Blue Ribbon Sports idi ama firmada çalışan Jeff Johnson rüyasında Nike, yani Yunan Mitolojisinde zafer tanrıçası anlamına gelen varlığı görmüş ve markanın ismi Nike olmuştur. Sloganları ise “Just Do İt! (Sadece Yap!)”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.