En iyi 10 giyim markası

Genel, Listeler 18 Kasım, 14:50'de eklendi

En İyi 10 Giyim Markası

Sürekli değişen moda akımlarını takip etmek, gündelik yoğunluklar arasında zor gelenler için dünyadaki en iyi 10 giyim markası sizler için bu sorunu çözüyor. Nasıl mı? En iyi kıyafet seçimini yapabilmek için bu yorucu takipten bizleri kurtaran her zaman güvendiğimiz sürekli alış-veriş yaptığımız giyim markaları olmuştur. Sizler için bu yazımızda En iyi 10 giyim markasını derledik

 

10)Versace


İtalya’da 1978 yılında kurulan ve lüks kitleye hitap eden Versace, ismini kurucusu Gianni Versace S.p.A. Gianni Versace’den almıştır . Bir dönem ikon haline gelen ünlülerin tercih ettiği Versace, bir dönem gey markası gibi imlemelerden sonra yavaş yavaş popülerliğini yitirmeye başlamıştır.

 

9)Lacoste


René Lacoste tarafından 1933 yılında kurulan Lacoste, dünyada moda ikonu olmuş bir Fransa markasıdır. Lacoste markası o tarihlerde Davis Cup tenis turnuvasını kazanıp Amerikalı olmayan ilk tenisçi olan Lacoste isminden almıştır.

 

8)Tommy Hilfiger


Amerika Birleşik Devletleri merkezli ve kaliteli ürünleri ile ismini büyütmüş bir marka olan Tommy Hilfiger, bay, bayan ve çocuk giyim, parfüm, saat, takı, aksesuar ve ev mobilyası gibi geniş bir üretim yelpazesine sahiptir.

 

7)Aeropostale


Aero olarak da bilinen daha çok günlük kıyafet ve aksesuarların perakendeciliği üzerine odaklı bir Amerikan bazlı alışveriş merkezidir.

 

6)Abercrombie & Fitch


Abercrombie & Fitch merkezi ABD olan marka uluslararası piyasaya geç giriş yapmıştır. fiyat ve kalite oranında tutarsızlık olan bu markanın eşofmanlarının bir bölümü Türkiye’de üretilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde 278, Kanada’da 4 mağazası var ve uluslararası alanda genişliyor.

 

5) Gucci


Gucci, dünyada modanın otoriter ülkeleri olan italyan ve Fransız kaynaklı olup moda ve deri ile ilgili satışlar ve pazarlamalar yapan bir markadır. 1921 yılında kurulmuştur. Dünya ünlü bir markadır.

 

4) Polo


Logosunda Polo sporu yapan iki atlı kişi bulunur ve temsili olarak polo sporu yapanlar bu firmadan giyinirler. Hayatımızda bir çok yönde hizmet veren kaliteli ve casual tarzında ürünleri ile Polo şireketi 100’ü aşkın ülkede 500’ü aşkın mağaza bulundurur.

 

3)Adidas


Büyük giyim markalarından biri olan Adidas ismini kurucusu Adolf Dassler’den almıştır. 57.000 çalışana sahip olan firma, yıllık11 milyar gelire sahiptir. Almanya menşeili marka dünya çapında hizmet verir.

 

2)Levis


Amerikan markası olan Levi’s ilk madenlerde dayanıklı ve leke tutmaması için çıkartılmış daha sonrası ise vazgeçilmez bir kıyafet türü olan denim (kot) icat eden markadır. Özellikle kot pantolon ürünlerini satar dünya çapında hizmet verir.

 

1)Nike


En iyi giyim markaları listemizin birincisi Nike. Amerika menşeili bu firma ayakkabıdan tutun, iç çamaşıra kadar ürün üreten Nike dünya çapında hizmet vermektedir. Firmanın ilk Blue Ribbon Sports ismi ile kuruldu. Fakat firma çalışanı olan Jeff Johnson bir gün rüyasında yunan mitolojisinde zare tanrıçası olan Nike’ı görür  ve bunun bir işaret olduğunu düşünerek firmanın ismi değiştirilip şimdi büyük bir marka olan Nike ismine değiştirilmiştir. Herkesin hafızasına kazınmış olan markanın sloganı da bildiğiniz gibi “Just Do İt! (Sadece Yap!)”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.