EN İYİ 10 WWE GÜREŞÇİSİ

Listeler 25 Ekim, 15:26'de eklendi

10)Rey Mysterio

 Rey Mystreio

 

Gerçek adı Oscar Gutierrez olan namı değer Rey Mysterio 619 hareketiyle bilinir. Maskesinin altındaki yüzü çoğumuz biliriz ama biz onu maskesiyle sevmiştik…

 

9)Jeff Hardy

Jeff Hardy

 

Gladiator takma adıyla bilinen Jeff Hardy çocukuğumuzun kahramanlarından biriydi diyebilirim. Kafes maçlarında çok yüksek mevkilerden rakibinin üstüne zıplamlarıyla, efsanevi maçlar seyrettirmiştir bize. En ünlü hareketi Twist Of Fate’dir.

 

8)Randy Orton

Randy Orton

 

RKO bitirişiyle gönüllerimize taht kuran Randy Orton listemizde 8. sırada. Takma ismi Legend Killer’dır. Bir zamanlar John Cena ile olan anlaşmazlıklarıyla gündeme gelmişti. Ama yine de sevilen bir WWE güreşçisidir.

 

7)Hulk Hogan

Hulk Hogan

 

Şuan 63 yaşında olan Mr. America lakaplı Hulk Hogan 6 kez Heavyweight Unvanını kazanmıştır. 2015 yılında kızının sevgilisi hakkında yaptığı ırkçı söylemler sebebiyle WWE’den atılmıştır.

 

6)Triple H

Triple H

 

WWE şirketinin büyük hissedarlarından biri olan Triple H aynı zamanda ringlerde de boy göstermiştir. D-Generation X’in kurucusudur.

 

5)Shawn Michaels

Shawn Michalels

 

12 yaşında güreşçiliğe merak saran Shawn Michaels listemizde 5. sırada yer alıyor. O da Triple H gibi bir D-Generation X üyesidir. Ünlü bitirici tekmesi ile tanınır.

 

4)The Rock

The rock

 

İsminin hakkını veren yani kaya gibi olan Dwayne Johnson hem bir WWE güreşcisi hem de ünlü bir aktördür. WWE’nin en popüler güreşçilerinden biridir.

 

3)John Cena

John Cena

 

“Beni Göremezsin” isimli hareketiyle son zamanlarda sosyal medyada baya alay konusu olan John Cena, Big Show gibi rakiplerini yenmiş ve WWE’de efsanelerin arasına kendi ismini sokmuştur. Aynı zamanda bir aktördür.

 

2)Steve Austin

Steve Austin

 

WWE’nin sahibi olan Vince McMahon’un sözlerini hiç dinlememesiyle ünlenmiştir ve asi bir karaktere sahiptir. Diğer adı The Ringmaster’dır. WWE efsanelerindendir.

 

1)Undertaker

Undertaker

 

Listemizde 1. sırada olan Mark William Calaway namı değer Undertaker, korkutucu konsepti ile bilinir. Ringe can alıcı bir şekilde giriş yapması, uzun dilini sonuna kadar açması, gözlerinin içini tamamen beyaz renge boyaması gibi hareketleriyle rakibine psikolojik bir baskı yaparak efsanevi maçlar yapmıştır. 3 kere Dünya Ağır Siklet şampiyonu olmuştur.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.