En İyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi – En Güzel 10 Bilim Kurgu Filmi

Filmler, Listeler 6 Haziran, 00:58'de eklendi

Dünyanın En iyi BİLİM KURGU filmleri hangileridir diye soranlar için bir birinden güzel, efsane, Bilim Kurgu filmlerini listeledik. Bu liste tamamen anket sitemizin sonuçlarına göre yapılmış ımdb puanları kontrol edilmiştir. Liste de yer alan filmlerin hepsi bir birinden iyi filmlerdir. Keyfli okumalar dileriz.

 

10)  Snowpiercer (2014)

Snowpiercer Filmin Konusu “Fransız dili (” Transpierceneige “) kaynağı olan film, sınıf mücadelesi için etçil bir alegoridir; çünkü harap bir medeniyetin kalıntıları, distopik kar fırtınasını hızlandıran bir tren üzerinde yaşar; zenginler fakirlerden uzaklaşarak kelimenin tam anlamıyla bölünmüşlerdir. Chris Evans’da şanslı yere döküldüğü Kaptan Amerika’yı ve büyük uluslararası topluluğunda tuhaf bir şekilde hazırlanmış Tilda Swinton’u içeren film, çok katmanlı birimin çoğunu görmek için şimdiye kadarki en özgün ve meydan okuyucu bilimkurgu filmlerinden biridir . Zor bir zaman geçirmiştir ancak vizyon sahibi Bong’un bugüne kadarki en büyük filmi olan canavar püre “The Host”, En İyi Korkular listesine girdi), rahatsız edici yolculuğunun hikayeleri, gelişigüzel, daha düşük bir serbest bırakma hissi vermektedir. Sanki gelecek yıl filmin büyümekte olan bir klasik seriye döneceğini hissediyoruz. İzlenebilecek iyi bilimkurgu filmlerindendir tavsiye ederiz.

 

 

9) “Solaris” (2002)

Solaris Filminin Konusu Oldukça sakin ve değişik bir film olan Steven Soderbergh’in Stanislaw Lem’in romanından ele almıştır, Andrei Tarkovsky’nin çok parlak fakat çok farklı bir versiyonunun gölgesinden çıkmak  biraz zaman aldı. Anormal bir hikaye olan George Clooney’u ölü eşi (Natasha McElhone) olan yakındaki bir gezegenin gerçek-çarpıtma etkisi altında defalarca kendisine döndüğü yarı can sıkıcı astronot olarak oynayan “Solaris”, zor, kaygan, açıkça felsefi ve sorgulayan zorlu bir Hikaye, ancak Soderbergh tarzının net bir şekilde zekası, bir şekilde labirentlerinde kayıp hissetmemize yardımcı oluyor. Filmin detractors’ları sıklıkla, ünlü tutkunlarının ele aldığı daha açık “büyük” sorularla merkezi ilişkide olan odağını ve sınırları içinde evrensel gerçekler üzerine dokunduğu tek düşünce yoğunluğuna sahip olan Soderbergh mayınlarını negatif olarak karşılaştırabilir.

 

 

8)YASAK BÖLGE 9

 

Yasak Bölge Filminin Konusu 1982 yılında çok büyük bir uzay gemisi Johannesburg üzerine konuşlanır. Bir süre hiçbir temas sağlanamayan uzay gemisi ile en sonunda insanlar kapı açarak iletişime geçerler. İlk temasta liderleri olmayan, sefalet içinde binlerce uzaylı yaratık ile karşılaşırlar. Bu büyük uzaylı topluluğu Johannesburg içerisinde 9. Bölge adıyla anılan bir mülteci kampına yerleştirilir.
Zaman içerisinde uzaylı topluluğun yaşam koşulları, insan ırkı ile temasları gibi sorunların takibi için MNU (Birleşmiş Çokuluslu Milletler) adında bir organizasyon kurulur.
9 Eylül 2010’da MNU’nin saha operasyon şefi Wikus van de Merwe artık 1.8 milyona ulaşmış olan ve kontrolü zorlaşan bu kamp şehri tahliye ile görevlendirilerek kapı kapı emirleri imzalatmaya çalışır. Bu sırada temas ettiği bir biyokimyasal ve yaralanma sonucu vücudunda başkalaşmalar oluşur. Wikus bunu uzun süre saklayamaz ve MNU’nun yeni hedefi olarak kampta saklanmaya başlar. Kampta yanlarına sığındığı uzaylılar ise kayıp kumanda modülünü tamir ve enerji temini ile uğraşan bireylerdir. Daha önce aşağıladığı bir tür ile yakın temasa geçen Wikus kısa zamanda uzaylıların DNA ile çalışan silahlarını kullanıp MNU’ya karşı direnişe geçer ve kumanda modülünün ana gemiye dönmesine yardımcı olur. Bu yardımın esas sebebi vücudundaki başkalaşımı değiştireceğini umduğu ilacın 3 yıl içinde uzaylıların gezegeninden kendisine geri getireceğine söz veren uzaylıya inanmasıdır.

 

 

7) KAPSÜL (2004)

Kapsül Filminin Konusu : İki mühendis – Aaron ve Abe – günlük işlerini Aaron’un garajında ​​çalışan, girişimci teknoloji projelerini tamamlamaya çalışmaktadırlar. Nesnelerin ağırlığının elektromanyetik olarak azaltılmasıyla ilgili böyle bir araştırma çabası sırasında, bu iki adam tesadüfen “A’dan B’ye” zaman döngüsünün yan etkisini keşfetti; Ağırlık azaltma alanındaki nesneler, normal olarak (alan etkinleştirildiğinde ‘A’ dan alan kapatıldığında ‘B’ zamanına kadar) ilerleyen geçici anomaliler sergilemektedir, daha sonra geriye doğru (‘B’ den geri Nesnelerin mevcut veya bir önceki noktada alanı terketmesini sağlamak için sürekli A-then-B-then-A-then-B dizisinde ‘A’).

Abe, bu konsept kanıtlamayı geliştirir ve bir insanın konusuna uyacak şekilde boyutlandırılmış istikrarlı bir zaman aygıtı (“kutu”) oluşturur. Abe, altı saat boyunca kendi geçmişine seyahat etmek için bu “kutuyu” kullanır; bu işlemin bir parçası olarak Original-Abe, bir otel odasında iletişim kurmaz; böylece dış dünyayla etkileşime girmemesi veya müdahale etmemesi için Original-Abe, “Kutu” altı saat boyunca “kutu” içinde bekler (böylece altı saat içinde geri döner) ve kasaba genelinde seyahat eden Future-Overlap-Double-Abe olur, işlemleri Aaron’a açıklar ve Aaron’u geri getirir. “Kutu” barındıran güvenli kendi kendine yeten depolama tesisi. Örtüşme sürelerinin sonunda Original-Abe artık mevcut değil, “kutuya” girdikten sonra altı saat geriye sarılıyor ve geri kalanı için Future-Overlap-Double-Abe haline geliyor.

Abe ve Aaron, Abe’nin altı saatlik deneyini birden çok gün boyunca tekrarlar ve pazarın performansını önceden bilerek karlı aynı gün vadeli hisse senedi ticareti yapar. İkilinin farklı kişilikleri – Abe temkinli ve kontrol ediyor, Aaron dürtüsel ve beceriksiz – işbirliklerine ve dostluğuna aşırı yük bindiriyor. Bu gerginlikler, açıklanamaz tıraşsız görünen ve özgün banliyö benliği ile örtüşen var olan Thomas Granger (Abe’nin kız arkadaşı Rachel’ın babası) ile gece gündüz karşılaşması sonrasında kafasına çarptı. Granger, Aaron tarafından takip edildikten sonra komada kalır. Aaron, gelecekte bir noktada Granger’ın “bilinmeyen nedenlerle bilinmeyen bir zamanda,” zaman çizelgesini değiştiren sonuçlarla “kutuya” girdiğini teorize eder. Abe, zaman yolculuğunun çok tehlikeli olduğuna ve deneyin başlatılmasını önlemek için dört gün geri yolculuk eden ikinci bir aygıtı (deneyin başlangıcından önce inşa edilmiş ve sürekli gizli bir yerde devam ettiren “emniyetli kutusu”) kullandığına karar verdi.

Kümülatif rakip girişim üzerine hasara yol açtı zaman çizelgesi . Future-Abe Original-Abe’yi sakinleştirir (böylece ilk kez zaman yolculuğu deneyini asla yapmaz) ve Original-Aaron’u bir park tezgahında karşılar (onu caydırmak için), ancak Future-Aaron’ın önce oraya geldiğini bulur Geçmiş konuşmaların ön kayıtları ve göze batmayan bir kulaklık), kendi vücuduyla dört gün geriye sökülen “üçüncü güvenliğe mahsus kutu” getirdi. Gelecek-Abe bu vahiyde bayılıyor, şok ve yorgunlukla üstesinden geliyor.

İki adam kısa bir süre ve geçici olarak uzlaşmaya varıyorlar. Abe’nin kız arkadaşı Rachel’ın neredeyse silah kullanan bir parti çöp aracı tarafından öldürüldüğü bir olayı deneyimlemek ve yeniden şekillendirmek için ortaklaşa geriye gidiyorlar. Birçok tekrardan sonra, Aaron, partinin olaylarıyla ilgili bilgi edinerek silahlı adamı durdurup yerel bir kahraman haline geldi. Abe ve Harun sonunda yolları ayırır; Aaron, yabancı ülkelerde yeni bir yaşam düşünürken, kişisel kazanç için daha geniş kapsamlı müdahale ederken, Abe kasabada kalmaya ve orijinal “kutu” denemeyi vazgeçip / sabote etmeye niyetinde bulundu. Abe Aaron’u terk etmeye ve asla geri dönmeyeceğine dair uyarıyor.

Bir son nokta dizisi, Aaron’un “kutuyu tanıyan” sürümlerinin hala canlı ve dolaşımda olduğunu ortaya koymaktadır; en azından bir Future-Aaron, bilgiyi Original-Aaron ile karıştırmıştır (tartışmalar, ses kayıtları ve başarısız bir fiziksel kavga sayesinde). Sonuç olarak, iki ya da daha fazla Aaron şimdi aynı zaman çizelgesinde yaşıyor ve gelecekteki olayların bilgilerini paylaşıyor; orijinal-Abbe’sini “saf” ve gelecekten habersiz kılmak için çok sıkı çalışıyor Abe’ye tam tersi. Filmin son sahnesi, Fransızca konuşan işçilere depo boyutunda bir “kutu” görünen şeyin yapımında yönlendiren tamamen farkında olan bir Aaron’u tasvir ediyor.

 

6) SUÇ ZAMANI

Suç Zamanı Filminin Konusu : İspanyol kırsalında, Héctor (Karra Elejalde) ve karısı (Candela Fernández) adlı orta yaşlı bir adam yenilemekte oldukları bir evde yaşıyor. Héctor, dürbünleri ile evinin arkasındaki ormanı tarar ve genç bir kadının tişörtünü çıkararak göğüslerini açığa vurduğunu görür. Karısı alışverişe gittiğinde, çıplak ve bilinçsiz olarak yerdeki kadını araştırır ve bulur. Daha sonra yüzü pembe bandajlı gizemli bir adam tarafından bıçaklanır. Yakında gizemli bir binaya giren Héctor, bandajlı bir adamı uyaran ve onu güvenliğine vaat eden yerini belirleyen telsiz tarafından bir bilim adamıyla (Nacho Vigalondo) görüşür. Bilim adamı, Héctor’ı dışarıdaki bandajlı adamı büyük bir mekanik aygıtta saklamak için ikna ediyor. Ancak, Héctor makineyi terk ettiğinde yaklaşık bir saat sonra yolculuğa çıkmış olduğunu keşfeder.

Bilim adamı, makinenin deneysel bir zaman yolculuğu cihazı olduğunu ve Héctor’ı “Héctor 2” olarak nitelendirdiğini açıkladı. Bilim adamı ona, bulundukları yerde kalmaları ve olayların açılmasına ihtiyaç duyduklarını söyler. Bilim adamının uyarısına rağmen, Héctor 2, bir bisikletçi geçiren bir arabadan çıkıp, sadece bir minibüsle yola çıkıp başını kesip sargı bandajını sararak saracak. Bandaj pembe dönerek kanı absorbe eder. Bisikletçi onun iyi olup olmadığını anlamak için yaklaşır – daha önce ormanda gördüğü kadındır. O, olayları Héctor 1’in bakış açısıyla soyutlayarak çoğaltmaya devam ediyor. Kaçtıktan sonra, onu yanlışlıkla elinden alıyor. Onu yere çıplak bırakır ve gelince Hector 1’i kola bastırır. Kadın kaçar. Héctor 2 evine döner, burada bir çığlık duyar ve bir kadını evinden çatıya kadar takip eder. Onu tutmaya çalıştığında, kayar ve ölümüne düşer. Gövdeyi çatıdan gören Héctor 2, kendi karısını öldürdüğünden korkarak korkuyor.

Héctor daha sonra bir telsiz üzerinden bilim adamıyla görüşür ve araştırdığı uyarılarla Héctor’ın geçmişteki benliğini laboratuara çekmek için onu ikna eder. Laboratuvara giderken, Héctor 2, bir kez daha geri yolculuk yapması gerektiğini ısrarla beyan etse de, bilim adamının Héctor 3’ün varlığını ortaya koymasına rağmen, Héctor 2’yi sadece bunu yapmasını durdurması gerektiğini söyledi.

Hector 3, bandajlarını çıkardıktan sonra, hekim 2 ortaya çıkmadan önce onu birkaç saniye geri göndermeye ikna eder. Bir minibüs bulur ve Héctor 2’yi yoldan çıkarır, ancak aynı anda düşer, elini kolu atar. Uyandığında, başarısız olduğu bilim adamına haber verir ve Héctor 2’yi herhangi bir yolla durdurur. Kadını tekrar çığlık atmaya teşvik ederek karşılaşır, ancak onu onun saldırganı olarak tanımaz. Héctor 2 çığlık çığlık attığını duyduğundan Héctor 3 ve kadın Héctor’ın evine kaçtı. Ayrılırlar. Héctor 3 eşini bulur ve gizler, sonra ne olacağını / gerçekleşeceğini / gerçekleştiğini fark eder. Kadını bulur, at kuyruk küpünü keser, karısının cekini verir ve üst katta saklanmasını söyler. Héctor 2 onu çatıya kadar takip ediyor. Héctor 3 karısını çimenlerinde oturuyor, çünkü Héctor 2 kazayla kadını öldürüyor, sonra dışarı gidiyor. Acil araçlar uzaktan yaklaşırken duyulmaktadır.

 

 

 

5) AY (MOON)

AY Filminin Konusu : 2035 yılında, Lunar Industries, maden açısından zengin Ay kayaçlarından alternatif yakıt helyum-3’ü mayınlamak için otomatik bir Ay Ayarı olan Sarang İstasyonu’nu kurarak bir petrol krizinden sonra bir servet kazandı. Tesis tamamen otomatikleşti, operasyonları sürdürmek, hasat makineleri denetlemek ve çıkarılmış helyum-3 içeren Dünya’ya bağlanmış bidonları çalıştırmak için yalnızca bir insanın tek olması gerekiyor. Şu anda, Sam Bell, Sarang İstasyonu’ndaki üç yıllık iş sözleşmesinin sonuna yaklaşıyor. Kronik iletişim sorunları, Dünya’daki canlı yemini etkisiz hale getirdi ve bıraktığı zaman kızları Havva’yla hamile olan karısı Tess’in ara sıra kaydedilmiş mesajlarıyla sınırladı. Onun tek arkadaşı, tabanın otomasyonuna yardımcı olan ve onun için rahatlık sağlayan GERTY adlı yapay bir istihbarat.

Dünya’ya dönmesinden iki hafta önce Sam, genç bir kızın halüsinasyonundan muzdaripdir. Böyle bir imge, ay biçerdöverinden bir helyum-3 bidonunu çıkarırken dikkatini dağıtmakta ve onun ay roverini hasat makinesi haline getirmesine neden olmaktadır. Kazada kabin havası hızla kaybederken, Sam roverde baygın düşer.

Sam, kazanın anısına hiç uyanmadan, temel revirde uyanıyor. GERTY’nin Lunar Industries’den üssünü terk etmesini ve bir kurtarma ekibinin gelmesini beklemesini öngören talimatlar aldığını duyar. Şüpheleri uyandırdı, GERTY’yi dışarıda bırakması için ikna etmek için sahte bir problem üretti. Aklını kaçıran çöp gezenine gider, nereye gittiğini bilinçsizce bulur. Çifte üssü geri getirir ve yaralanmaları eğilimi gösterir. İki Sams birinin diğerinin bir klonu olup olmadığını merak etmeye başlarlar. Isıtıcı bir tartışma ve fiziksel tartışmadan sonra, birlikte GERTY’yi zorlarlar ve ikisinin de orijinal Sam Bell’in klonları olduğunu ortaya koyarlar. GERTY rover kazasından sonra en yeni klonunu aktive etti ve üç yıllık sözleşmesinin başında olduğunu ikna etti.

İki Sams, tesis üzerinde arama yaparak, yüzlerce kış uykusuna yatan klon içeren gizli bir kasayı keşfediyor. Lunar Industries’in orijinal Sam Bell’in klonlarını etik olarak kullanmadığını yeni astronotların maliyetinden kaçınmak için belirlediler. Yaşlı Sam ikinci bir gezgindeki girişim yarıçapını aşıyor ve Tess’i yeryüzünde aramaya çalışıyor. Bunun yerine 15 yaşındaki Havva ile temas kuruyor ve Tess’in “birkaç yıl önce” öldüğünü söylüyor. Havva, birisinin Tess ile ilgili olarak çağırdığı babasına (kapalı ekranlı, kapalı alfabe sayısındaki “Orijinal Sam” olarak tanımlandığında) telefonu kapattı.

İki Sams, gelen “kurtarma” ekibinin birlikte bulunmaları halinde ikisini de öldüreceklerini fark etti. Yeni Sam, GERTY’yi başka bir klon canlandırmaya ikna ederek canlandırılmış klonun cesedini çöktüğü gezegende bırakmayı ve eski Sam’i helyum-3 nakliyatlarından birinde Dünya’ya göndermeyi düşünüyor. Ancak, yaşlı Sam, sağlığını azaltmasıyla birlikte daha uzun yaşayamayacağını biliyor (klonların 3 yıllık sözleşmenin sonunda parçalanması için tasarlandığını öğrendi. Vücutları, Onları Dünya’ya göndermek). Genç Sam’in onun yerine gitmesini öneriyor. Eski Sam çöktü gezgin tarafından ölmeyi planlıyor, bu nedenle Ayşe Endüstrisi çok geç olmadan hiçbir şüphelenmeyecektir.

GERTY’nin önerisini takiben, genç Sam, olayların kayıtlarını silmek için GERTY’yi yeniden başlatır. Ayrılmadan önce, genç klon hasar görmek için hasat yapan bir hasat makinesi programlar ve bu sayede Earth ile canlı iletişim kurabilir. Yaşlı Sam, sakat gezici arasına geri döndü, genç Sam’i Dünya’ya taşıyan ulaşımı izlemek için yeterince uzun süre bilinçli kaldı.

Ulaşım Dünya’ya geldi ve filmin kredileri üzerine çıkan haberlerde, Sam’in Lunar Industries’in faaliyetleriyle ilgili ifadesinin nasıl muazzam bir tartışmaya yol açtığını ve şirketin etik olmayan uygulamaları şirketin stokunu nasıl düşürdüğünü anlatıyor.

 

 

4) BAŞLANGIÇ (İNCEPTİON)

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur.

Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Olay yeri ise zihniniz. ( Kaynak:wikipedia)

 

 

3) SİL BAŞTAN (2004)

Clementine Kruczynski (Kate Winslet) ile Joel Barish (Jim Carrey) bir kumsalda tanışırlar. Birbirlerinden çok farklıdırlar. Joel, içine kapalı ve mantıklı; Clementine, dışa dönük ve içgüdüleriyle hareket eden biridir. Birbirlerini severler. Sonra zamanla sorunlar başlar.

2) Gizli Kimya

Film, yutulduğunda insan zihnindeki alışılmadık etkileri için bir tür larvayı yetiştirerek anlaşılan bir adamla (“Hırsız” olarak anılan) başlıyor.

Bir kulüpte, Kris (Amy Seimetz) tasfiye edilir ve Hırsız tarafından kaçırılır. Tuhaf bir kapsülle uyuşturuyor ve bir çeşit hipnotik yatkınlık uyandırıyor ve bu da Hırsız’ın sömürdüğü son derece zihinsel bir duruma neden oluyor. Zihin kontrolünü gerçekleştirirken dikkati dağıtmak için Walden adlı kitabın bir kopyasını içerdiği bir kağıt zincirinin yaratılması gibi özensiz dağarcığı kullanıyor. Sonunda ev eşitliğini tasfiye etmek için onu manipüle etti ve değerli bir nadir madeni paralar koleksiyonunu çaldı. Hipnotik öneri yoluyla, Kris’in katı gıdalar tüketmesi önlenir. Düzenli aralıklarla suyun yalnızca küçük kısımlarını içmesine izin verilir, bu da son derece ferahlatıcı ve lezzetli olarak algılanması için zorlanır. Kris’e uygulanan kapsül, Hırsız’ın özel, mavi renkte orkide çiçeklerinin yaprakları arasında bulunan canlı bir larva içeriyor-ki bu, daha sonradan Kris’in sistemine bulaşan bir yuvarlak solucana maruz kalmış bir larva. Hırsız tarafından açlıktan uzaklaştırılmasından, muhtemelen yuvarlak kurt büyümesinin başlamasını tetiklemek için serbest bırakılır. Kris acımasızca binges kirli kıyafetler içinde uykuya dalmaktadır. Cildinin altında görünen sürünen birkaç büyük yuvarlak solucandan birini bulmak için evinde uyanıyor. Başarısız bir şekilde bir mutfak bıçağı kullanarak onları çıkarmaya çalışıyor.

Daha sonra bir domuz çiftçisi ve hevesli alan kayıt cihazı-“Örnekleyici” -Kris’i kurbağayı çeken infrasonics kullanarak çiftliğine çeker. Sampler, sessizce solüsyonu Kris’in vücudundan genç bir domuzun içine aktaran bir transfüzyon kurar. Kris, bu son travmatik olayların hatırlanmadığı otobanda terk edilmiş bir SUV’de uyanıyor. Düzensiz evine geldiğinde, çarşaflardaki ve katlarındaki kanı fark eder ve polisi çağırır. Onlara söyleyecek hiçbir bilginin olmadığını ve aramayı bıraktığını fark eder. Temizlikten sonra, açıklanamayan yokluğundan hemen kovulduğu yerde başkanlık yapıyor. Bakkaliye gezisi Kris’e kişisel fonlarının gittiğini, açıkça Hırsız tarafından çalındığını ortaya koyuyor.

Bir yıl sonra, Kris bir trende Jeff adlı bir adamla (Shane Carruth) görüşür ve görünüşte telepatik bir seviyede görünce onunla bağlantı kurar. Kris ve Jeff nihayet birbirleriyle gece geçirmeden önce birkaç kez bir araya geldiler ve daha sonra, unutulmuş, transfüzyonlardan aynı dikiş izlerini koruduklarını fark etti. İkisi de her ikisinin de benzer deneyimleri olduğunu fark ediyor; Jeff, şirket fonlarını kendisinden çalınan para karşılığı olarak değiştirerek bir komisyoncu olarak işini kaybetti ve olayı bir psikotik mola verdi. Aynı zamanda izleyicilere, Kris ve Jeff’in hissettikleri duygular arasında bir paralellik bulunduğunu ve biri de Kris’in parazitlerine ev sahipliği yapan iki domuz olduğunu açıkça ortaya koydu. Örnek olarak: Kris yanlışlıkla domuz eşinin aslında hamile olduğu zaman kendisinin hamile olduğuna inanıyor. Bir doktora danıştıktan sonra, başarılı bir şekilde çıkarılan endometrium kanseri teşhisi konur. Söylenilen kansere artık vücudu için tehdit olmamasına rağmen, onu infertil hale getirdi ve gebe kalamadı.

Örnekleyici, Kris solucanını içeren domuzun şimdi domuz yavruları doğurduğunu bulur. Domuz yavrularını çuvala torbaya atar ve onları nehre doğru atar. Bu olay, Jeff ve Kris’ın aşırı bir kaybı ve hüsrana uğramış hissi ile çakışır ve ikisi de sanki onlara korkunç bir şey gelmiş gibi davranıyor; Jeff kendiliğinden iki arkadaşıyla kavga ederken Kris çılgınca bir şeyler kaybetmiş gibi arar. Panik haldeki ikisi, bir araya gelerek silah toplamak için Kris’in evine gidip seyahat ederek en kötü ihtimali bekleyerek banyosunun küvetine kamp kuruyorlar. Bu arada, domuz yavruları çuvalı çürüyen görülür ve yavruların açık yaralarından mavi bir madde patlar ve çevredeki suları doldurur, orkideler ortaya çıkar. Orkide sonunda aynı renk maviye dönüşür ve Thief’in faaliyet gösterdiği mahallede bitki satan çiftçiler tarafından toplanır.

Bu olaylar şeylerin durumunda bir değişiklik işareti gibi görünüyor. Kris ve Jeff birbirlerinin kişisel geçmişlerini kendi gibi hatırlamaya başlarlar. Jeff, yüzerken Walden’ın metnini karıştıran Kris’i keşfediyor. Bu ritüeli gerçekleştirirken, Kris, Örnekleyicinin algılamış olduğu şeyleri anlamaya başlar ve bu anın ikisi de onlara ne olduğunu birlikte anmaya başlar. Rüya benzeri bir dizide, Kris, Jeff ve Örnekleyici hepsi aynı masada çıplak, beyaz bir odada oturuyor; burada Kris, Örnekleyici’ye onun farkında olduğunu ortaya koyuyor; Örnekleyici belirgin bir kalp krizinden çöker. Ardından sahne aniden paralel olarak, Kris’in vurduğu ve öldürdüğü domuz çiftliğinde kesiliyor

1) Son Umut

Hikaye 2027 yılında Londra‘da başlamaktadır. Theo Faron geleceğin bu dağılmış dünyasında kendi halinde yaşayan bir adamdır. Dünya’da büyük yıkımlar yaşanmış ve en sağlıklı kalmış yer olarak İngiltere göze çarpmaktadır. Bu nedenle ülkeye her yerden ciddi bir mülteci akını olmuştur. Ayrıca kısırlık dünyanın üstüne bir felaket olarak çöreklenmiş ve yaşayan en genç insanların yaşı 18 civarına çıkmıştır.

Theo’nun eski eşi Julian bir gün onunla konuşmak ister. Julian şehirde yer alan terörist örgütlerden birinin başıdır. Amaçları mültecilere yardım gözükmektedir. Theo’dan ellerindeki iki mülteciyi liman şehri Bexhill’e götürmek için izin kağıdı çıkarmada yardımcı olmasını ister. Kuzeni hükümet için çalışan Theo para karşılığı bu işi kabul eder.

İzin kâğıtlarını alıp arabayla yola çıktıkları sırada bir başka çetenin saldırısına uğrarlar ve Julian ölür. Theo diğer mültecilerle birlikte çetenin karargahına gider. Burada mültecilerden Kee’nin hamile olduğunu öğrenir. Bu bir mucizedir ve amacın onu “İnsan projesi” denen bir gruba yetiştirmek olduğu belli olur. Ancak bu arada gece eve gelen kişiler onlara saldıran kişlerdir. Theo konuşmalarını gizlice dinler ve Julian’ın bilerek öldürüldüğünü görür. Kee ve diğer mülteciyi alarak kaçar.

Arkadaşı Jasper’ın evinde saklanır ve dinlenirler ve gidecekleri yol için yardım alırlar. Çete onlar evden ayrılınca Jasper’ın evine ulaşır ve onu da öldürürler. Bexhill’de ki mülteci kampına kadar ulaşırlar. Bu arada doğum gerçekleşir ve bir kız çocuk dünyaya gelir. Onu korumak için bir an önce proje gemisine ulaşmalıdırlar.

Çetenin de Bexhill’e ulaşması ile ordu, çete ve mülteciler arasında şiddetli çarpışmalar başlar. Uzun süren kovalamacalar ve gerilimli kaçışlar sonucu anne ve çocuk gemiye ulaşır ancak Theo ölür.

En iyi bilim kurgu filmleri listemizin sonuna geldik. Güncel olarak her kategoriden, her yıla ait en iyi filmleri öğrenmek için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Ek Olarak Şunlara da bakın 🙂

Dünyanın En Güzel 10 Filmi 

En İyi Romantik Filmler 

En Duygusal Filmler

En İyi Siyasi Politik Filmler

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

lucas 20/01/2017

süper filmler

Optoca 21/03/2017

hepsi bir birinden güzel filmler bu listeyi bizimle paylaştığın için teşekkür ederim takipteyim

Optoca 24/03/2017

Bravo,