EN İYİ HACKERLAR VE EN TEHLİKELİ 10 HACKER

bilim, Genel, İnsanlar, Listeler, Zeka 20 Mart, 00:56'de eklendi

En iyi hacker kimdir sorusunun cevabı biraz göreceli olsada biz sizleri için en tehlikeli olanları en iyi hackerler diye sıralamaya aldık. Dünya da bilgisayar başında dünyanın dengesini sarsabilecek hackerler vardır. Bilgisayar ile neler yapabileceğinizi bilseydiniz hemen nasıl hacker olunur diye aramaya başlardınız. Lafı daha fazla uzatmadan en başarılı hacker’ların listesini paylaşıyorum.

İnternet güvenliği hakkında oldukça iyi bir kavrayışınız olduğunu düşünüyor musunuz? Tekrar düşünün. Dışarıda kalabilmeyi ve hemen hemen her şeyi başarabilen, yetenekli ve gizli hackerlar var. Bu bilgisayar korsanları sadece  zeki değil, aynı zamanda yaratıcı ve sürekli olarak geçmiş güvenlik protokollerini almanın yeni yollarını keşfediyorlar. Kendinizi ve sunucunuzu korumak için ne yaparsanız yapın, bilgisayar korsanları her zaman bir adım önde. Onlar en yetenekli kişileri, sizin gibilerden  çok, milyonlarca insanı bankalardan boşaltmaya veya devlet sırlarını keşfetmeye odaklanmış insanlardır. En Tehlikeli Hacker’lar listemizle daha fazlasını öğrenin.

 

10. Jeremy Hammond

Şu anda 10 yıllık bir hapis cezası uygulayan hacker Jeremy Hammond, 60.000 kredi kartı numarasını çaldı ve hayır işlerine bağışta bulunmak için kullandı . Peki o zaman çok iyi bir korsan mı? Kesinlikle, geniş açıdan iyilik tarafı görünüyor, neo-naziler ve soykırım inkârcılarına saldırıyor, ancak aynı zamanda yasanın yanlış tarafında olduğunu inkâr etmek de yok. En büyük başarılarından biri , küresel istihbarat alanında uzmanlaşmış olan Stratfor grubunun e-postalarını kesmek ve bunlardan 973’ünü WikiLeaks web sitesinde yayınlamaktı. E-postalardaki açıklamalar arasında Usame bin Ladin’in ölümüyle ilgili ayrıntılar vardı ve Venezuela’da bir devrimi kışkırtmayı planlıyordu. Şok edici şeylerdi, fakat hapishaneye gönderilmesini sağlayan kredi kartı hırsızlığı için bazıları haksız yere olduğunu söylüyor. Şuan da HackThisSite.org adında bir sitesi var.

 

9.  Kevin Poulsen

Bazen bilgisayar hackerları günlük hayatlarında mükemmel bir şekilde zararsız görünebilirler. Artık meraklıların tercih ettiği popüler ve meşru bir yer olan wired.com için Haber Editörü olan Kevin Poulsen’i seçin. Ancak bir zamanlar siyah şapka bilgisayar korsanıydı ve telefon hatlarını keserek ve 102nci arayanın olduğunu garanti ederek KIIS-FM’den bir Porsche 944 S2 kazandı. Diğer korsanlar gibi o da çocuk pornosu arayan MySpace kullanıcılarını belirleyerek güçlerini daha iyi kullandı. Ancak FBI bilgisayarlarına da saldırdı ve suçlarıyla ilgili 5 yıl ceza kesildi. Serbest bırakılmasından bu yana yazarlık kariyerine sadece kablolu değil, aynı zamanda “Kingpin” adlı kitabıyla da yoğunlaştı. Çok yönlü ve görünüşe göre reforma uğramış bir bilgisayar korsanı. Hacker adı Dark Dante

 

8. Jonathan James

Bir sürü hacker genç başlar ve bu nesil teknoloji ile çevrili büyüdükçe sadece daha gençleşecektir. Jonathan James, genç hackerlar için poster çocuktu ve NASA’dan 170 milyon dolar değerinde kod çalmaktan dolayı 16 yaşındayken ilk mahkûmiyetini kazandı. Bunu Savunma Tehdit Azaltma Ajansı bilgisayarlarına hackleyerek ve her iki mesaja ve kaynak koda erişmesine izin veren bir “arka kapı” kurarak yaptı. Saldırı anında 15 yaşında ve yargılanırken 16 yaşındayken yalnızca bir çocuk cezası aldı. Geçmişi geride bırakmaya karar verdi ancak 2007’de adını TJX mağazasında kesmekle birlikte belirtti. Masumiyetini korudu, ancak hapishaneye gideceğine , 18 Mayıs 2008’de intihar etti. Hacker suçlamasıyla hapis cezasına çarptırılan ilk çocuktur.

 

 

7.  Aurora Hacker’ları

Tek bir gruptan ziyade bir grup hacker, bunlar ” Aurora Operasyonu” ndan sorumlu kişilerdi , 2009’da Google ve Yahoo da dahil olmak üzere 34 şirketi hedef alan uluslararası ve karmaşık bir hack operasyonu !. Bilgisayar korsanlarının Pekin’de bulunan bir grup hacker olan Elderwood Çetesi’nin bir parçası olarak Çin’den geldiği düşünülüyor. Şangay merkezli bir grup olan PLA Unit-61398’in de bu devasa operasyonda yer aldığı düşünülüyordu. Google, saldırılarını halka açıklayan ilk kişilerdi; bloglarında, fikri mülkiyetinin çalındığını belirtti – bilgisayar korsanlarının, bu internet devlerinin kaynak kodundan sonra olduğunu, ancak daha sonra belirli gmailin Hesapları da saldırıya uğradı. Aurora’nın arkasındaki bilgisayar korsanları hiç yakalanmadı ve hâlâ etkin bir şekilde korsan olduğu söylendi.

 

 

6. Adrian Lamo

Adrian Lamo, “sokaklarda gezinirken ve pansiyonlarda yaşarken saldırı düzenlediği için” Evsiz Hacker “olarak bilinir ve sıkıntılı bir karakterdir. Eski sevgililer onu kontrolsüz olarak tanımlıyor ve Asperger Sendromu teşhisi konmuş. Aynı zamanda bir noktada bir yasaklama konusu olabilir ve o kadar güçlü dindar ki kan örnekleri vermeyi reddeder. Bunların hepsi anti-sosyal davranışlarını açıklayabilir – New York Times web sitesine girer ve kendini uzman veritabanına ekler. Bunun için 2004 yılında mahkûm edildi ve a evinde altı ay tutuklu ve para cezasına çarptırıldı. Ayrıca, saldırı topluluğunu birbirine karşı döndürdü – WikiLeaks’e bağışta bulunarak katkıda bulunanların birinin – Bradley Manning adlı bir askerin , Gizli askeri bilgilerini sızdırdı. Lamo, Kevin Poulsen tarafından desteklendi ve birlikte “suçlular” ve “kaçıranlar” olarak adlandırıldı ancak Lamo, Manning’in eylemleriyle tehlikeli hayatları sürdüğünü savunuyor. En son duyulan Lamo, Manning’in intikam korkusuyla saklanıyordu.

 

 

5.  Robert Tappan Morris

Bilinen en eski en iyi  hackerlardan biri, “Morris Solucanı” nın yaratıcısı Robert Tappan Morris’dı – bu virüsün yaklaşık 6.000 bilgisayara bulaştırdığı söyleniyor. 1988’de Cornell’de öğrenim görürken yayınladı ve görünüşe göre internetin boyutunu belirlemeye çalışıyordu. Yeterince masum bir amaç ama solucanını ölümsüzleştirdi ve böylece istenmeyen yerlere kendini koparmaya devam etti.Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Kötüye Kullanım Yasası uyarınca suçlanan ve bunu yapan ilk kişi bu görevliydi. Bu hackerların birçoğunda olduğu gibi, cezası gözaltı, topluluk hizmeti ve para cezası gibi nispeten hafifti – ve bilgisayar alanındaki birkaç şirketten iş teklifi aldı.

 

4.  Cody Kretsinger

Hacker grubu LulzSec’e bağlı olan  Cody Kretsinger, diğer bilgisayar korsanları tarafından “Özyineleme” olarak bilinir. O  2013 yılında mahkum edildi  77 milyon kişinin kişisel verileri almak ve 24 gün boyunca ağdaki bir kesinti sağlamayı başardı başardı Sony Playstation 2011 yılında tarafından hacklendi LulzSec, çoğu zaman çocukça davranmakla ve kendi adından da anlaşılacağı üzere “lulz” dışında hiçbir gerçek motivasyon olmadan faaliyet göstermekle suçlanıyor. Genellikle maddi kazanç için uğraşmazlar – 77 milyonun hiçbir kimliği çalınmaz ve bu tür verileri elde etmenin ne kadar kolay olduğunu kanıtlamaya çalıştı. Kretsinger, suçlarından yalnızca bir yıl hapisle cezalandırılmış ve LulzSec’in pek çoğu halen faaliyette bulunuyor.

 

 

3. Yakup Appelbaum

WikiLeaks’le ilişkili bir başka korsan, bu sorunlu geçmişe sahip bir adam. Ailesinin evlatlık edinmesi için bir çocuk evine girdi ve daha sonra eroin bağımlısı babası ve çeşitli hurda gruplarıyla birlikte yaşadı. Böyle bir huzursuz çocukluktan sonra, enerjilerini bilgi işlem ortamına yönlendirmek için teşvik edildi ve artık hava sahalarında politik görüşleri hakkında sürekli gözaltına alınıp sorgulanmasını sağlayan bir rol olan WikiLeaks’in Amerikan  yüzü oldu. Aynı zamanda birkaç farklı ülke arasındaki e-postaları yön değiştirerek WikiLeaks gibi projelere yardımcı olan Tor teknolojilerinin sözcüsüydü. Dolayısıyla, Amerika’da gönderilen bir e-posta, Irak’a ulaşmadan önce üç tarafa ayrı ayrı gidebilir ve her iki tarafın da güvenliğini sağlayabilir. Appelbaum hack suçu işledi ve şimdi Berlin’de yaşıyor ama o ve onun ortağı görünüş olarak Açıkçası hala bir tehdit olarak kabul edilir.

 

 

 

2. Kevin Mitnick

“Dünyanın En Tehlikeli Hackerı” unvanı çok tartışmalı. Bu son iki korsanın her ikisine de farklı noktalar verildi ancak Kevin Mitnick, müşterilerinin firmalarının güvenliğini artırmak için pek çok eski bilgisayar korsanının yaptığı gibi saygın bir işadamı oldu . Ancak bu reform, bir önceki cezanın ihlalinden kaynaklanan 5 yıllık hapis cezasının bitiminde geldi (Mitnick, gözetim altındaki serbest bırakılma döneminin sonunda bir kesme taahhüdünde bulundu). 1995’te Adalet Bakanlığı bilgisayarlarına girdikten sonra tutuklanmış ve bir telefon kulübesinden ıslık çalmak suretiyle nükleer füzeleri başlatabileceği söyleniyordu. Talepler abartılmış olabilir, ancak neden 1990’larda dünyanın en tehlikeli adamı olarak görüldüğünü anlamak kolaydır.

 

 

1. Gary McKinnon

Fakat Mitnick bu yana Pentagon bilgisayarlarına girip “Güvenlikinizin saçmalık” mesajını bırakmayı başaran McKinnon’un yerini aldı. 2001 ve 2002 yılları arasında Amerika için hassas zamanlar – ABD askeri ve NASA bilgisayarlarını defalarca Londra’daki üssünden, dosyaları silerek ve şifreleri değiştirerek saldırdı. Bir noktada 24 saat boyunca kapanmasına neden oldu ve araç teçhizatlarının durdurulmasına neden oldu. Ayrıca Amerikan karşıtı bir mesaj bıraktı: “ABD dış politikası, bugün hükümet sponsorluğunda düzenlenen terörizm benzeri … Geçen yıl 11 Eylül’de büyük bir güvenlik önlemi alınmış bir hata değildi … Ben SOLO’yım. En üst düzeyde bozmaya devam edeceğim. “ABD tarafından tutuklandı ve halihazırda İngiltere’de tutuklu kaldı ancak ABD iade talebinde bulundu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.