En İyi Köpekler

Hayvanlar 28 Ocak, 21:59'de eklendi

Köpekler en iyi dostlarımızdır.

İnanılmaz derecede sadık, bizlere kayıtsız şartsız daha iyi hissettirir, korur ve severler,  bu köpekleri  herhangi bir evcil hayvandan üstün kılıyor.

Ancak bütün köpekler eşit yaratılmaz. Bunlar sağlık, kişilik ve genel popülerlik gibi faktörlere dayanan en iyi 11 köpek ırkıdır.

11. Portekiz Su Köpeği

Bo Sunny Obama

POTUS büyük bir hayranıdır. Pete Souza / Beyaz Saray

Portekiz su köpeği başlangıçta sürü balıklarını avlamak için yetiştirildi, ağları yerleştirmek için gemiden kıyıya doğru kurye görevi görmek için eğitildiler.

Alerjisi olan insanlar için iyidirler ve sevdikleri, bağımsız, akıllı ve eğitilmesi kolay olduğu için mükemmel arkadaşlar edinirler.

Portekiz su köpeği ayrıca sevimli olmaktan hoşlanıyor ve yabancılarla dostça davranıyor. Sadece daha büyük köpekler gibi sıkıldıklarınına onları tahrik ettikleri zaman agresif davranışlar sergileyebiliyorlar.

10. Newfoundland Köpeği

yeni köpek köpekleriFlickr / alicjap

“Doğanın bebek bakıcısı” olarak bilinen Newfoundland Köpekler  en tatlı cinstir. Belki de en tanınmış Newfoundland, çocuklarla birlikte harika olan “Peter Pan” daki hayali Nana’dır.

Bu nazik devler son derece sadık eğitilmesi kolaydır ve uysal davranışları ile efsanedir

Newfoundland köpekleri aynı zamanda güçlü yüzücülerdir ve insanlar boğulmaktan kurtarmak için yetiştirilmişlerdi -bu cinse ait bir köpek  ünlü Napolyon Bonapart’ını kurtardı.

9. Malta köğeği

maltese köpek yavrusu

süs köpeği cinslerinin en eski oyunlarından biri olan Malta köpekleri, sahiplerine tatlı ve hayran olmak için yetiştirildi. Yunanlılar, Malta köpekleri için mezarlar bile inşa ettiler ve Elizabeth zamanlarında “YARDIMCI” olarak adlandırıldılar çünkü ağrıyı hafifletip hastalıkları iyileştirebilecekleri düşünülüyordu.

Malta köpekleri de aşırı derecede hipoalerjeniktir ve tüy dökmemektedir.

ve büyüklükleri nedeniyle, bu köpekler de apartman yaşamında iyidir.

8. Altın Retrieverler

Golden RetrieverWikimedia Commons

Goldens tatlı, sadık ve inanılmaz arkadaş köpekleridir. Ayaklarınızdan uyurken, dışarıda dışarıda koşturmayı tercih ederler.

Ayrıca, özellikle küçük çocuklarda, çok hassastırlar. Goldens, samimi ve hoşgörülü tutumlarından dolayı büyük hizmet ve rahatlık köpekleri yapar.

Artı avlar için ördek ve diğer kanatlı hayvanlarını yetiştirmek için yetiştirildikleri için getirme oynamayı seviyorsanız, bu sizin için bir köpeğim.

7. Huskiler

köpek köpekleriFlickr / dgoman

Sibirya kokuları, kalın kürklü ve delici gözlü çarpıcı hayvanlardır. Bir Husky seçenlerin çoğu olağanüstü güzelliği için bunu yapar.

Avukatlar, çocuklarla sevecen, iyi huylu köpeklerdir. Onların ceketini havaya uçurdıklarında yılda iki kere olmaksızın asgari derecede saçarlardı ve daha büyük ırkların sahip olma eğiliminde olan tipik “köpek kokusu” yoktu.

İlk seferli köpek sahipleri için sakatlıklar iyi bir ırktan sayılmaz, çünkü dikkat, egzersiz yapmaları ve kaçmaları ve kaçmaları için çok iyidirler.

6. Kaniş

gün batımında siyah kanişFlickr / siyah ve mavi spoos

Köpekbalıkları kötü bir rap alırlar. Ancak zekice oldukları ve canlı, eğlenceli seven ve sadık aile köpekleri oldukları için eğitilmesi kolay.

Kaniş yürüyüşü ilgisini çekenler olabilir, bu insan odaklı ırkın sürekli sizinle olursa şaşırmayın.

Ayrıca ailelerini ve evlerini de korurlar ve ailenin dışındaki insanlarla veya diğer köpeklerle agresif olabilirler.

5. Beagle’lar

beagle dogWikimedia Commons

Beagles, istihbaratları nedeniyle hava meydanlarında kolluk kuvvetleri tarafından, izin verilmeyen eşya için bagajı koklamak için kullanılıyor. Beagles, kolay doğaları ve görünümleri nedeniyle yolcuları endişelendirmiyor.

Bu cins aynı zamanda kalıtsal sağlık problemleri ve aileler ve küçük çocuklar için iyi bir öfke eksikliği vardır.

Beagles’ın terk edildiği veya pound’a devrilmesinin en yaygın nedeni, sahiplerinin ululuşuna katlanamamasıdır. Bu aşırı köpük oluşumunu önlemek için köpeğinize erken eğitim vererek kontrol edilebilir.

4. Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban KöpeğiWikimedia Commons

Göreceli olarak yeni bir cins (1899 yılına kadar uzanır), Alman Çobanların olağanüstü hayvanlar vardır: Cesur, itaatkar, inanılmaz derecede sadık ve öğrenmeye istekli.

Alman Çobanların da çok zekidir ve eğitildikleri her şeyi mükemmelleştirirler. Genellikle subayları korumak ve uyuşturucu veya insan kalıntılarını bulmak için hizmet köpekleri ve polis köpekleri olarak kullanılırlar.

Alman Çobanların insanları çok fazla seviyor ve ayrılık kaygısı yaşayacaklar ve evde sıkıldıklarında tahrip olabilecekler.

3. Pembroke Galcesi Corgis

corgi ailesinin portresi en iyisiKraliçe Elizabeth bu adamları sever. Flickr / Krispy Krumb

Corgis, esas olarak eğlenceli ve tatlı kişilikleri nedeniyle kült gibi bir izleyiciye sahiptir. Galler mitolojisine göre, Pembroke Galce Corgi perileri için bile ulaşım modu seçildi.

Yabancılarla çekingen olabilmelerine rağmen, Corgis çocuklar için iyi ve sahiplerini memnun etmek için güçlü bir arzusu vardır.

Ayrıca büyük kulaklar, uzun gövde ve büyük bir popo ile en sersem görünümlü köpeklerdendirler. Bu cins aşırı yeme eğilimine girdiğinden, yiyecek alımını yakından izleyin.

2. Labrador Retrieverler

Labradorlar bir arabanın arkasında siyah ve sarı laboratuarlarWikimedia Commons

Labs’ın Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık’ta olduğu kadar ABD’de de en popüler cinsleri olması için bir sebep var. Onlar, kendilerini adamış ve itaatkar ve ikisini de çocuklar ve diğer hayvanlarla iyi yapan mizaçlara sahipler.

Rahatlamak ve eğlenceli arkadaşlarıma istekli olmak için yetiştirilen Labs akıllıdır ve genel olarak kör veya otistik bireyler için rehber köpekler ve hizmet köpekleri olarak seçilir.

Ayrıca, tedavi köpeklerini anlayabiliyorlar ve tarama ve saptama çalışmaları ile kolluk kuvvetlerine ve diğer resmi kurumlara yardım etmek üzere eğitilebilirler.

1. Karma Irklar

Mutts köpekler evlat edinmek içinAdopt NY izniyle

Hangi ırkın karışımı olursa olsun, mutts harika. Veteriner Dr. Sarah Ward Fatula’ya göre, karışık ırkların saf kanlılardan daha az genetik olarak kalıtsal sağlık sorunlarına sahip olduklarına inanılıyor.

Artı, barınaktan karışık cinsiyetinizi kabul ederseniz, yalnızca zaten aşılarla spewed / kısırlaştırılmış, mikroçipleştirilmiş ve güncel olacak değil, aynı zamanda evde beslenen hayvan aşırı nüfus sorunu ile de yardımcı olacaksınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: ,