Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler – 2016 Yapımı

Filmler, Listeler 20 Şubat, 18:06'de eklendi

2016’da Kaptan Amerika: İç Savaş ve Rogue One: Bir Star Wars Öyküsü ,beyaz perde de favoriler   arasında yer aldı. Gişe teşebbüsünün çoğunu çeken bu filmler yıl boyunca izlendiğinden , aralarında çıkan bazı filmleri kaçırmak kolay. 2016’da diğer filmler kadar para kazanmamış olsalar da, bu 10 film, yılın en iyi filmleri.

 

10) Swiss Army Man ( Çakı Gibi ) Filmi

Bağımsız filmlerin garip bir öncülüğünü yapmak ve onu büyüleyici ve sempatik hale getirmek için ustalığa ihtiyaç vardır; Swiss Army Man, yılın en iyi filmlerinden biridir. Hank denizde kaybolduktan sonra intihar etmeye karar verir ve kendisini asmak üzereyken sahilde yıkanmış bir cesedi fark eder. Cesetle, hayat arkadaşlığı için ve kendini adadan kurtarmak için ilgilenmektedir. Vücut, ceset ereksiyonu yoluyla yavaş yavaş yeniden canlanmaya başlayınca, osuruk itici bir jet ski, sonsuz su kaynağı ve pusula olarak kullanılmaktadır. . Film, eleştirmenleri ve izleyiciler tarafından Sundance’daki prömiyerini izleyerek de kabul gördü, oysa birkaç kişi komedyen öykü anlatımının sinir bozucu doğası nedeniyle eleştiri yağmuruna tuttu. Gövde mizahını komple bir mekanik olarak kullanmasına rağmen, film eğlenceli ve tatmin edici, hafifçe tasarlanmış bir komediden oluşmaktadır.

 

 

9) Cafe Society

Cafe Society , Woody Allen’in 2016 yılı için yaptığı ve başkalarının yanı sıra Steve Carrell, Jesse Eisenberg, Kristen Stewart ve Blake Lively. Allen’ın çalışmalarının çoğunda olduğu gibi, film eleştirel olarak başarılıydı ancak sınırlı bir kitle izleyebildi  muhtemelen filmi kaçırdınız. Film, aynı adı taşıyan New York gece klübüne ve büyük şehirde 1930’ların yaşam biçimine dayanıyor.

Cafe Society Los Angeles’ta, Hollywood’da yetenekli bir amcası ile çalışmak üzere batı sahiline taşınan genç bir adamın yer aldığı romantik bir komedi. İlk başta Hollywood’a yerleşmesine yardım eden amcasının asistanına çoktan aşık olur. İlişkileri hayal kırıklığına uğradığında New York’a geri döner ve yüksek toplum ve gangsterler için bir ev haline gelen ünlü gece kulübünü açar.

 

 

 

8) Hello, my name is Doris

Sally Field, altmışlı yaşlarında genç bir iş arkadaşına hamleyi koymaya çalışan bir kadınla ilgili romantik dramayı konu alıyor. Alan, yaşamının tümünde yaşadığı annesinin kaybıyla baş etmiş bir kadındır. Bir bekçi ve sakin bir şey ama nihai olarak, John yaşlı bir çılgınlığı olan Max Greenfield’ın canlandırdığı John’u canlandırıyor.

Hikaye , yaşlı kadının ve genç adamın fantezilerini, onun arkadaşı olurken kendisini uyandırmaya çalışan gerçekliği ile oynuyor . Aşk hayatında karışıklaşıyor ve bir şeyler karmaşa yaratıyor, ancak Alan sadece sevgiyi arayan sempatik bir kadın. Tüm rolleri gibi bu filmi de başarıyla canlandırıyor ve film kesinlikle izlemeye  değer.

 

 

7)  Midnight Special  ( Gece Yarısı Özel) Filmi

Midnight Special , Jeff Nichols’un dördüncü uzun metrajlı filmi Adam Driver, Kirsten Dunst ve diğerler oyunculardan oluşuyor. Jaedon Lieberher’in oynadığı genç erkek Alton’un özel güçlere sahip olduğunu keşfettikten sonra, bir kült ve hükümetten kaçan bir aile hakkında bir bilimsel masal.

Hikaye, kaçış ve hayatta kalma temasını izlerken Alton güçlerini geliştirir ve izleyiciyi, bildiklerini sandığından daha büyük bir dünyaya aydınlatır. Film Spielberg-esque bilim kurgu olarak tanımlandı . Midnight Special birçok yönden olduğu, Spielberg’in hit, bir saygı Üçüncü Türden Yakınlaşmalar ve ET , ama kesinlikle izlemek gerekir tarz sahiptir bağımsız bir filmi herkes yapıyor, gizem ve şaşkınlık kendi duygusunu korumaktadır.

6) Istakoz – ( the lobster ) Filmi

 

Istakoz , eleştirmenlerce alınan bir başka bilimkurgu girdisidir. 2015 Cannes Film Festivali’nde Jüri Ödülü’nü kazandı ve 2016 yılına kadar filmin sınırlı bir serbest bırakıldığını gördü. Istakoz çok sayıda ödül kazandı ve eleştirmenlerden ve izleyici üyelerinden övgü aldı.

Film karısı tarafından boşaltılan ve yeni bir ortak bulması gereken birinin hikayesini anlatıyor. Bu distopik dünyada, insanlar 45 gün içinde gerçek aşkı bulmak için gerekli olan ya da olan kendi seçtikleri hayvana dönüştü ve vahşi salınan. David, topluluğa kaçmadan ve romantizmden vazgeçmiş olan Loners adlı bir isyancı gruba katılmadan önce yeni romantizminde yeni sevgisini bulmaya çalışıyor. Elbette David, grubun cazip bir kadın üyesiyle tanışır ve beklenen şey olur.

 

 

 

5)  The Witch ( Cadı ) Filmi

Cadı , 2015 yılına kadar serbest bırakılmayan 2015 film festivalinde gösterilen başka bir indie filmdir ve nispeten sınırlı sayıda çıkması nedeniyle kaçırmış olabilirsiniz. Hikaye 17. yüzyılın ortalarında, William adlı bir adamın püriten plantasyondan sürgün edilmekle tehdit edildiği New England’da gerçekleşir. Bu yüzden ailesini alır ve garip ve kötücül şeylerin neredeyse hemen başladığı bir ormanın yakınındaki eteklerine gider.

Çocuklar ailenin keçinin onlarla konuştuğu konusunda ısrar ettiler ve çeşitli maddeler kaybolmaya başladı. Film, korkunç bir büyü masalına hızla ilerliyor ancak büyüleyici Hıristiyanlığın büyü ve şeytan ile kendine özgü temaları keşfediyor. Cadı inanılmaz derecede iyi yapılmış bir korku filmi ve Tanrının korkusu ve kötülüğün etkisi ile ilgili bir dini araştırmadır .

 

 

 

4) Krisha

Krisha , serbest bırakıldığında kritik bir başarı yakaladı, ancak az insan onu gördü. Gişelerinde 155.000 dolardan daha az bir rekora sahip olan bu listeye böyle bir liste gelmek şaşırtıcı olabilir, ancak film çok iyi karşılanmıştı, bu liste olmadan bu liste tamamlanmazdı. Krisha , aynı adı taşıyan kısa bir filmi temel alıyor ve yalnızca 10.000 ABD doları yükseltmeyi hedefleyen bir Kickstarter kampanyasıyla finanse edildi .

Hikaye, altmışlı yaşlarında Krisha adlı uyuşturucu ve alkol bağımlılığıyla tüm yetişkin yaşamında savaşan ve ailesinden uzaklaşmış bir kadınla ilgili. Ayık olduğunu iddia eden ailesine uzanır ve onlara Şükran Günü yemeği yapmayı teklif eder. Bazıları onu reformcu görürken, diğerleri daha şüpheli ve ortaya çıkan ailenin çatışmaları drama ve merhamet gibi perçinli bir hikaye için hazırlanıyor.

 

 

3)  Kubo And The Two Strings

Büyük bütçeli bir animasyon filmin yıl boyunca kaçırmış olabileceğiniz bir film listesinde yer alması enderdir, ancak 2016’da Disney’in Moana , Finding Dory ve Zootopia’nın piyasaya sürülmesi ile ciddi bir canlandırma yarışması gerçekleşti . Bu filmler mükemmeldi, ancak onları oturup Kubo ve İki İpleri izlemek yerine görürseniz, kendinize bir kötülük uyguladınız demektir.

Kubo ve İki İpi, büyülü güçlere ve sol göz eksik olan (çalınan) Kubo adlı genç bir adam hakkında 3B boyutlu stop-motion animasyonlu bir film . Seyirciyi antik Japonya’yı gezerek harika bir yolculuğa çıkaran bir maymun ve böcek ile maceraya devam ediyor. Film, eleştirmenlerin çoğunluğu tarafından büyük beğeniyle karşılandı ve her yaşa hitap eden hareketli maceraları seven herkes için mutlaka görülmelidir.

 

 

2) Sing Street

Sing Street , bir kızı etkilemek için bir grup kuran genç bir adam hakkında İrlandalı bir müzikal komedi filmidir. Yeni okulunda genç hanımla tanıştıktan sonra, grubuyla çektiği müzik videosunun modeline ihtiyacı olduğunu söylüyor ve ardından arkadaşlarıyla birlikte çalışmaya devam ediyor. Grup başarıyla sonuçlanıp birkaç orijinal şarkı geliştirdiği için romantizm geliştiriyorlar. Bu, her şeyden önce aile zorlukları ve filmin bu türünde beklenen kaçınılmaz ilişki sorunları arasında gerçekleşir.

Sing Street , eleştirmenlerce oldukça iyi karşılandı ve uluslararası alanda büyük başarı sağladı. Film, herkesin mutlaka göreceği harika bir film sunmak için komedi ile birlikte müzikal yönü de içeriyor. Eşlik eden soundtrack aynı zamanda bir zorunluluk duyuyor ve Eleştirmenler Seçimi Ödülleri’nde En İyi Film dalında aday göstererek filmin temalarını gerçekten yakalamış.

 

 

1) Manchester By The Sea

Manchester By the Sea , 16 Aralık’ta geniş bir yayına sahip olan 2016’da geç bir sürümü oldu, ancak birçok kişi Rogue One’ın aynı hafta serbest bırakılması nedeniyle kaçıyordu . Film, Casey Affleck, Gretchen Mol ve diğerlerini, yakın zamanda babası tarafından öldüğü genç bir adamın çevresinde dönen bir kayıp ve acı hikayesinde canlandırıyor.

Yıldız tarafından inanılmaz derecede üzgün olarak nitelendirilen bu harika hikayeyi incelediğinizde bir kutu dokunun yanınıza alın. Konunun üzücü ve bazen de iç karartıcı olmasına rağmen, kimseyi dünyayı eleştirenler arasında inanılmaz derecede iyi kabul edilen bu güzel filmi görmemelidir. Film için aday gösterildi ödül onlarca hala kemer altında zaten birkaç kazanır bekleyen. Manchester by the Sea , muhtemelen yılın en iyi fotoğrafları .

 

Ayrıca şuradan EN GÜZEL 10 FİLM listemize bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.