PHP nasıl bir dil ? PHP ile site yapmalımıyım ? PHP nin avantajları nelerdir ? PHP nedir

27/11/2017 tarihinde eklendi.
Soru ve CevaplarPHP nasıl bir dil ? PHP ile site yapmalımıyım ? PHP nin avantajları nelerdir ? PHP nedir
10 liste asked 11 ay ago

PHP, web sitesini çalıştırmanın en hızlı yollarından biridir ve NGINX ve Apache’nin her ikisi de, ek bir sunucu kurmaya gerek kalmadan çalıştırmak için modülleri vardır.

Daha da önemlisi, WordPress PHP’ye dayanıyor ve WordPress belki kendi kendine barındırılan bir siteyi kurmanın en kolay yoludur. WordPress klasörünü web sunucunuzun dosya sisteminde bırakıp kurulum sayfasına gidersiniz ve artık bir web siteniz var demektir. Çok fazla tema, eklenti ve geliştirici ile WordPress sizi götürecektir.

Bundan başka, PHP bir web sitesi için “kötü” bir dil değil, gerçekte, büyük bir performans gereksinimi taşımayan basit dinamik siteler için harika olabilir.

Projelerin gruplar arası büyük farklılıklar gösterdiği bir takımda çalışmak zorlaşıyor ve OS uygulamalarına olan güveninden dolayı çalıştığı donanıma bağlı olarak sorunlara neden olabilir. Bana göre, PHP ile kurumsal bir web uygulaması kurmaktan çekinmemin nedenlerinden biri de bu.

Soru etiketleri:

5 Answers
10 liste answered 11 ay ago

Dil tasarımı açısından, PHP oldukça tutarsızdır .

Dilin ilk tekrarlamaları sırasında sözleşmeler iyice izlenmez.
Diğer programlama dillerinde 1. günden itibaren düzeltilmiş sayısız kusur var.
Dil akıllı olmaya çalışıyor – kod sözdizimi ne olursa olsun belirli etkinlikleri tahmin ediyor. Bu, hatalı varsayımlara ve takip edilmesi zor kenar durumlarda neden olabilir.
Bazı günlüğe yazma ve hata işleme yapıları, çeşitli durumlarda derinlikten yoksundur. Ayrıca, php.ini’de ayarladığınız argümanlar, Apache / nginx yapılandırma dosyaları veya hatta MySQL için my.cnf gibi çeşitli ortamlarda farklı davranıyorlardı.
2012’de tarihli , profesyonel bir geliştiricinin PHP ile karşılaşabileceği bir dizi sorunla ilgili ayrıntılı bilgi içeren harika bir makale var :

PHP: kötü tasarımın bir fraktal

Güçlü olduğu için yeni PHP geliştiricilerinin makaleye kendilerini alıştırmalarını öneririm.

Bununla birlikte, profesyonel bir programcı bu eksikliklerin farkındadır ve bu nedenle dilin tarihsel yolundan bağımsız olarak yüksek kalitede kod üretebilir.

Makalenin en sevdiğim bölümlerinden biri, dilin felsefesini ve esas olarak geliştiriciler için başlatıldığını anlatıyor:

Her tür için ayrı operatörlere başladıktan sonra, dili çok daha karmaşık hale getirmeye başlıyorsunuz. yani. sapmaları [sic] için ‘==’ kullanamazsınız, şimdi ‘eq’ kullanırsınız. Bu noktayı görmüyorum, özellikle PHP gibi bir şey için , komut dosyalarının çoğunun oldukça basit olacağı ve çoğu durumda , çok yüksek bir öğrenme eğrisine sahip olmayan temel bir mantıksal sözdizimi olan bir dil isteyen programcı olmayan kişiler tarafından yazılmış olması gerekmiyor. .

Mevcut yazılım uygulamalarını (veya Microsoft Excel gibi araçları genişletmek için) kullanılan VBA veya diğer kodlama dillerini düşünün.

Ancak dil o zamandan beri gelişti ve üzerinde kolaylıkla kurulum, başlangıç ​​ve gerçek dünya uygulaması oluşturmak için kabul edildi. Bu yüzden phpBB veya Invision Power Board gibi forum sistemleri PHP’de kurulmuştur. Galeri siteleri için Gallery2 vardı. Ve Joomla, WordPress ve Drupal, yaygın olarak CMS yazılım çerçeveleri olarak kullanılır.

Zarif ve iyi düşünülmüş bir dil istiyorsanız, PHP en iyi başlangıç ​​noktası değildir. Ancak kabul, kullanılabilirlik, mevcut iş olanakları açısından piyasadaki PHP geliştiricileri için bir çok fırsat var.

Sonuçta, işletme ihtiyaçları mutlaka bir programlama dili güzelliği ile uyumlu değildir.

10 liste answered 11 ay ago

“Herkes” mi? Peki, böyle bir şey söylemiyorum ve arkamda 14 yıl çeşitli programlama dili var. PHP harikadır ! PHP: Hızlı Dürüst Ölçeklenebilir Öğrenmesi kolay Tam (tam özellikli) Bir ekiple çalışmak kolay Artı, PHP sunuyor: Büyük bir eko-sistem (biri Besteciye güvenmeli) Örneklerle eksiksiz dokümantasyon Muazzam bir topluluk Bol iş “Herkes” PHP’nin kötüye gittiğini söylüyor çünkü (uygulananların tümünü kontrol edin): Ne hakkında konuştuklarını bilmiyorlar. Onlar diğer dillerden / topluluklardan nefret eder (örn., NodeJS) Başkalarının bu kadar kolay programlamayı öğrenmelerinden hoşlanmıyorlar. Onlar HDD’nin takipçileridir ( Hype Driven Development ) PHP’nin eski bir sürümünde eski bir kod tabanı kullanıyorlar ve bunun için PHP’ye tepki veriyorlar (programlama dili de dahil olmak üzere bu şeyleri unutmak eğilimindeler, zamanla gelişip gelişebiliyorlar) Bütün söylenenlere göre, PHP hala seçtiğim dildir. Bununla birlikte , insanlar (kendim de dahil) tek bir dile sınırlamamalıdır: Web yuvalarına mı ihtiyacınız var? ==> Elixir (veya yığınınızı genişletmek istemiyorsanız düğüm) Arka arkaya / öne geçen aynı teknolojiye mi ihtiyacınız var (örn. Sunucu tarafı oluşturma için)? ==> Düğüm Çeşitli ihtiyaçlar için kullanabileceğiniz hızlı bir dil mi ihtiyacınız var? ==> Git AI başka bir şey var mı? ==> Python Ve bunun gibi… Doğru iş için her zaman doğru araç. Sen yok olması PHP öğrenmek için. Fakat genel olarak, PHP hala harika bir dildir.

10 liste replied 11 ay ago

PHP öğrenmek çok kolaydır, bu nedenle program yazmak, web sitelerini tek başlarına bırakmak, öğrenmek ve kesinlikle korkunç bir kod üretmek zorunda kalmayanlar.

Bu PHP’nin bir hatası değil, bugünlerde insanlarla şu an her şeyi yapmak isteyen bir hatadır. Etrafınıza bakın ve “X dili nasıl hızlı öğrenirim?” Gibi sorularını görürsünüz. Sadece bir haftam var. “Ve istemiyorlar” Hızlı bir öğrenci iseniz, sadece programlamayı öğrenmek için yaklaşık bir yıl boyunca tam zamanlı bir çalışma gerekiyor “(” web geliştiricileri “ni geliştirici sitelerde sordum. , “Bir döngü nedir?” Bunu bilmiyorsanız, kendinizi web geliştiricisi olarak tanıtmamalısınız. Belki web geliştirme öğrenmeye başlamayı isteyen biri olarak?

PHP ile iyi, sıkı, temiz, anlaşılır, güvenli siteler yazmak kolaydır . Ancak bu, geliştirici değil, dil geliştiricisi. İnsanlar olamaz , iyi sıkı, temiz, anlaşılır yazmak veya güvenli siteler, hala PHP ile siteleri yazabilir. Belki web sunucularını değiştirerek, her şeyin montajda yazılması gerektiği varsayıldığında, buğdayı özet olarak ayırırdık.

10 liste answered 11 ay ago

Web geliştirme için piton ve yakut kullanılarak Herkes PHP kötü olduğunu söylemek ve belki de insanlar yok web sitelerini geliştirmek ancak zaman baskısı altında profesyonel sınıf malzeme teslim olduğunu düşünüyorum , kolay çünkü saman, onlar dahisiniz .

Sanırım her php devi en az deneyim ve gururla zanaatkârlıkla yakut ve python’un ne olduğunu bilir, seçtiğim gibi, yine de PHP’yi kullanmayı seçerse, iddia edilen dil eksiklikleri aşırı tahmin ve kolay ancak sözde daha iyi sözdizimi kazanması IMHO aşırı değerli.

10 liste answered 11 ay ago

Bu zihniyet gibi düşündüm, Ama zamanla, bir programlama yığını seçmeden önce iş problemini anlamaya çalışmanız gerektiğini fark ettim. İlk sunucu tarafı betik dili olduğundan (yanlış değilsem) PHP’de% 80 web sitelerini bulacaksınız. Anlamak basit ve iyi çalışıyor. Ancak zamanla yeni işle ilgili sorunlar ve sorunlar çözülmeye ihtiyaç duyuldu. Django ve Ruby on Rails web geliştirme sürecini ve tekrarlamalarını daha hızlı yapmıştır. Uygulamalı ve popüler bir örnek alalım: Facebook PHP üzerinde tasarlandı ancak daha sonra çeşitli Mühendislik ve İşletme sorunlarından dolayı Hack diline geçtiler. Twitter, Scala’ya Rails’den de geçti.

10 liste answered 11 ay ago

PHP kötü bir dil değil. Bir kullanıcının kullanabileceği tüm özelliklere sahiptir. İyi bir programcının elinde mükemmel bir dil olabilir.

Herkes PHP’nin kötü bir programlama dili olduğunu düşünüyorsa kötü programcılardan dolayı kötü olur.

PHP esnek dildir. kullanıcıların kodu istedikleri şekilde yazmalarını sağlar.

Güvenli bir PHP kodu yazmak isterseniz, PHP’den gelen tüm aksesuarlara sahip olursunuz. Kolay ve güvenli olmayan bir kod yazmak istiyorsanız, bunu yapma seçeneğine sahipsiniz.

Bu, PHP ile bir proje inşa etmenin ne kadar güçlü olduğunu anlatıyor. Programlama dili öğrenmek daha hızlı, harika ve kolaydır.