Şimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi gitarist kimdir ?

29/10/2017 tarihinde eklendi.
Soru ve CevaplarŞimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi gitarist kimdir ?
10 liste asked 12 ay ago

sizce dünyanın en iyi gitaristi kimdir ?

8 Answers
10 liste answered 12 ay ago

Snarky gelmek istemiyorum, ancak bu yaygın ve ciddi yanlış yönlendirilmiş bir sorundur. Odak noktası gerçekten önemli olan şeylerden uzak tutuyor – müzik. 

Çoğu durumda, gitaristleri karşılaştırmak, elmaları portakallarla karşılaştırmak gibidir – stiller veya hatta oynanan temel müzik türü tutarsız olmasa da tamamen farklıdır. 

Geç 60’lı yılları Rock explorer ve öncü Jimi Hendrix ve klasik gitarist Andre Segovia’yı nasıl karşılaştırabilirim? Bir beyzbol oyuncusu ile bir kriket oyuncusunu karşılaştırmak gibi olur!

Benzer veya aynı türde bile gitar oyuncularını, David Gilmour veya Carlos Santana’nın gitar stilleri gibi karşılaştırarak, her biri sıvı gibi davranıyor, ancak aynı (sınırlı) setlerdeki modal terazileri Al’in son derece teknik uzmanlıklarına tekrar tekrar kullanıyorlar. Dimeola ya da Steve Morse, her biri yüksek derecede tanımlanmış, yüksek hızlı toplayıcı saldırılara, çok çeşitli ölçeklere ve kusursuz bir rock gitar ve arenada sahne kurulumuna sahip olan ya da tek bir klasik gitarla oturan eşit derecede evde bulabileceğiniz … Karşılaştırmalar basitçe anlamsızdır. 

Sadece müzik keyfini çıkarın.

10 liste answered 12 ay ago

Hassasiyet, müzikalite, stil, orijinallik ve duygu, teknik özelliklere ek olarak göz önüne alınması gereken bazı yönlerden sadece “büyüklüğü” tanımlamanıza yardımcı olan pek çok yönü nedeniyle aptalca bir soru. Ve “büyükler” in standart listesinin çok azı bu yönleri tek bir pakete birleştiriyor.
“Geçmişten günümüze birçok favori listemde olan birçok gitarist var”, ancak bu yönleri kapsayan en yakın gittiği kişi Tommy Emmanuel olacaktır:

10 liste answered 12 ay ago

Hiç kimse. En iyisi yok. Dürüst olmak gerekirse, farklı tarz ve tekniklerle çok iyi oyuncular var ve muhtemelen hiç kaydedilmemiş bazıları. Bazı oyuncuların kafaları kesip rekabete girmekten, paylaşmaktan büyümeye kadar müzikten hoşlandıklarını biliyorum. Eddie Van Halen bile ” Little Guitars ” intro oynamak için dolandırıcılık yapıyordu çünkü flamenko oyuncuları (badass) gibi çalamıyordu.
Ve herhangi bir gün, birisi bir gitar efsanesi gibi oynuyor, ne stil ne oynuyorlarsa çalınsın.

10 liste answered 12 ay ago

 
Açıkçası bu tartışmalıdır (hatta “en iyi gitarist” kavramı tartışmalıdır), ancak yine de bir yanıtım var.
Guthrie, Govan’ı kandırıyor

Bu mofo teknik açıdan mükemmel. Ona bir şey ver, oynayabilir. Fakat Tamam, bu tekniğin birinin “en iyi müzisyeni” ilan etmesi için açıkça yeterli olmadığını kabul ediyoruz.
Hendrix’i seviyor musun? Clapton? Vaughan? Gilbert? Morello? Satriani? Knopfler? Van Halen? Bunların hepsi en iyi gitarist olarak yorumlanabilecek bir tarzı olan MONSTER gitaristidir. Guthrie Govan, kendi tarzından daha iyi oynamakta ve kendi stilini ekleyebilmektedir. Cidden, Govan Hendrix’den daha iyi bir Hendrix, Gilbert’den daha iyi bir Gilbert. Bunu kontrol edin (bir adam tarafından, bir gitarda, bir amp’da çalınır): 
Guthrie Govan büyükleri taklit eder !! Gitar Tanrılar!
Çok teknik, yeterli duygu yok diye korkuyor musun? 
Şuna 
bir göz atın : Guthrie Govan, Jamtrackcentral.com’da ‘Ne Zaman Hatırlayın’ Ve bu bir İyileştirme !
Aynı zamanda kendi benzersiz becerilerine de sahiptir. DSÖ böyle perdesiz bir gitar oynayabilir mi? 
Guthrie Govan Perdesiz Gitar Solo | Jam One | Licklibrary
Onun cümlelemesi oldukça değişkendir, rahat ve yaratıcı bir yaklaşımı vardır, inanılmaz derecede çok yönlüdür, tekniği gülünçtür … “Belki belirli bir türe kuşkuyla yaklaşmak değil, gitarın bütünüyle hakim olması açısından muhtemelen en iyisi şu anda orada “.
Bunu Slash, Clapton veya hatta Hendrix, Petrucci ile aynı seviyede tutamazsınız …

10 liste answered 12 ay ago

Dürüstlük içinde, yaratıcılığı, tadı (tabii subjektif olanı), ekonomiyi, hızı, temizliği, eğilme hassasiyetini, teknik çeşitliliğini, kurşun çizgilerinin hatırlanabilirliğini, zamanlamanın kesinliğini, en iyi ritim çalmayı (hızlanma hızı açısından) birleştirirseniz en iyi dinamikler, modlar, ölçekler ve ayarlamalar bilgisi, mükemmel tonlama, en iyi cümle alma, vb. vs yeteneği gibi soruların cevapları muhtemelen hiç kimse için geçerli değildir. Bu listelerden herhangi birini .
“Konvansiyonel” yanıtlardan bazılarını size verebilirim – (çoğunlukla akranları tarafından türün “etkili” olduğu kategorisinde):
Andrés Segovia – klasik 
Django Reinhardt – caz 
Jimi Hendrix – rock 
James Burton – ülke 
Albert King – blues
… ama bu bile funk, R & B, folk, Klezmer, deneysel, punk, metal, thrash, hardcore, yeni dalga vb. Vb. Adresine başlamıyor.
Ama dürüst olmak gerekirse … 40 yılı aşkın süredir oynamaya başladım, 30’dan fazla kayıt yaptım ve 10’dan fazla müzik mağazasında çalıştım … ve o sırada binlerce gitaristi duydum ve yalnızca beş altı kişiden bahsediyorum ya oyun oynarken beni fiziksel olarak koltuğumdan kaldırdı ya da gözyaşı döktü, ( diğerlerinin ötesinde ). Hiçbiri “bilinmiyor” ve hayatım için hiçbir adını hatırlamıyorum; ne de ben şimdiye kadar gelen (veya duymuş mudur ait yine bunlardan herhangi biri). Ama o gece, oanda, her biri şimdiye kadar yaşayan en büyük gitaristti.

10 liste answered 12 ay ago

Göre Rolling Stone (dergisinin) öyle Jimi Hendrix (müzisyen)


Ref: Duane Allman – 100 Büyük Gitarist: David Fricke’nin Seçtikleri

Bana göre açık uçlu bir soru. Bu benzersiz enstrüman müzik üretmek için kullanılabilecek birçok farklı yol vardır. Yani hepsi beğendiğiniz stile bağlı. 
Kişisel bir tercih üzerine Steve Vai

10 liste answered 12 ay ago

En iyi gitaristin şimdiye kadar yaşamış olduğu kişisel tercihim geç Gary Moore.

Adamın oynadığı işten son derece memnun olduğum şey alet üzerindeki son derece yoğun yaklaşımımdı. Gary, bizi terk ettiği güne kadar bir sürü duygu ve top ile oynamaktan hiç vazgeçmedi; içinde bulunduğu dinamik seviyesine bakılmaksızın, hayranlarının onu sevdiği çok fazla duygusal yoğunluk sergilemekten hiç vazgeçmedi; hepsi inanılmaz bükülmeleriyle ve vibrato tekniği. Melodisi için şarkılarında ve her zaman sevecekleri, Aşkın ve Uzakta, Yalnız, Boş Oda, Hala Blues’la Gülünç ve Parisienne Yürüyüşleri gibi klasik ve klasik eserlerinde muhteşem bir kulak vardı. Agresif, ateşli hızını yendiği zaman bile, Gary enstrümana doğru melodik yaklaşımını hiç kaybetmedi, bu da ona gözlerimde tam bir gitarcı yaptı. Çok yönlülüğünün de inanılmaz olduğunu söylemeye gerek yok;
RIP Gary – kesinlikle bir efsane ve gitar üzerinde mutlak patron.

10 liste answered 12 ay ago

Dünyada pek çok üst gitarist var, ama bu benim kişisel favorim.
Dünyanın en iyi gitaristi olan Brian Elwin Haner, Jr. iyi sahne adıyla bilinen (Temmuz 7, 1981 doğumlu), Synyster Gates , kimen iyi gitarist olan ve grup Avenged Sevffold’un destekçisi olan ünlü Amerikalı bir müzisyen .
Onu tanıması gereken bazı gerçekler.
1. Bu adam kaya, metal, blues, caz ve klasik olmak üzere neredeyse her şeyi çalabilir.
2. Metal dışında blues ve cazın büyük bir hayranı olduğu için caz ve klasik gitar okudu.
3. Dimebag Darrell , John Petrucci , Slash , Marty Friedman , Zakk Wylde’nin etkileri .
Onun becerileri:

  1. Gitar teknik ve becerilerine sahip. Sololarının çoğunda süpürme, parçalama ve kayma var.
  2. Co-gitarist Zacky V ile metal / rock müziğinde en iyi armonileri yarattı.
3. O en hızlı soloların bazılarını yaratmıştır. En mükemmel örnekler, Afterlife, Second Heartbeat ve MIA şarkılarının sol ve en zorlu sollarıdır.
İşte Avenged Sevenfold’un kendi başlığı altındaki sol üst sollarından biri olarak kabul edilen “imkansız” Afterlife solosu.
” data-yt-id=”Ug-2TVhYWY0″> 
4. Ayrıca, So Far Away, Danger Line, Seize the Gün, Sidewinder adlı şarkıda inanılmaz akustik bir solo gibi melodik ve en yavaş soloları yarattı.
Şehrin kötülüğü melodik Sieze The Day solosu.
” data-yt-id=”E1-0Trf2S4Q”> 
Hâlâ yeteneklerinden şüpheleniyorsanız, bunu kontrol edin ve bana kanıtlayın ..