En iyi boksörler – En iyi 10 boksör

eğlence, Genel, İnsanlar, Listeler 24 Ekim, 15:57'de eklendi

10)Sugar Ray Leonard

Sugar Ray Leonard

 

 

Sugar Ray Leonard çıktığı 36 maçın 25’ini nakavt ile kazanmıştır. Leonard 80’li yıllar boyunca birbirleriyle dövüşmüş olan “İnanılmaz Dörtlü” grubunun bir üyesidir.

 

9)George Foreman

George Foreman

 

 

4 Çocuğuna da kendi ismini veren George Foreman listemizde 9. sırada. Galip geldiği 76 maçın 68 tanesini nakavt ile kazanmıştır.

 

8)Roy Jones Jr.

Roy Jones Jr.

 

Sağ direği ile ünlü olan Roy Jones Jr., 64 tane maç kazanmış ve bunların 46 tanesini nakavt ile bitirmiş. Ayrıca kendisi bir rap sanatçısıdır.

 

7)Floyd Mayweather Jr

Floyd Mayweather Jr.

 

Listemizin en başarılı boksörlerinden olan Floyd Mayweather Jr. çıktığı 46 maçın her birini kazanmıştır ve bu maçların 26 tanesini nakavt ile bitirmiştir. Boks kariyeri hala devam etmekte olan Mayweather 10 dünya şampiyonluğu ve 4 farklı siklette şampiyonluğu bulunmaktadır.

 

6)Joe Louis

Joe Louis

 

Listemizin 3. sırasında olan Rocky Marciano ile yaptığı son maçla kariyerine son veren ve kaybeden Joe Louis çıktığı 69 maçın 52’sini nakavt ile kazanmıştır. Brown Bomber takma adıyla anılan Amerikalı sporcu 1981 yılında hayatını kaybetmiştir.

 

5)Sugar Ray Robinson

6 SEP 1962: SUGAR RAY ROBINSON OF THE UNITED STATES IN ACTION PUNCHING A BAG DURING A TRAINING SESSION AT BLOOM's GYMNASIUM IN LONDON's WEST END BEFORE HIS FIGHT AGAINST TERRY DOWNES AT WEMBLEY ON SEPTEMBER 25. Mandatory Credit: Allsport Hulton/Archive

 

19 yaşında, 1940 yılında boksa başlayan Sugar Ray Robinson 11 yıl boyunca 131 maç yapmış sadece 1 kere yenilmiştir.Dünya üzerinde yaşamış en iyi boksörlerden biri olarak gösterilen bu boksör toplam 200 tane maça çıkmış 173 galibiyet alıp bunların 108 tanesini nakavt ile kazanmıştır.

 

4)Manny Pacquiao

Manny Pacquiao

 

32 yaşiındaki Filipinli boksörün Asrın Maçı olarak nitelendirilen, Floyd Mayweather Jr. ile dövüştüğü müsabakada ünü iyice artmıştır. Bu maçta Floyd Mayweather puan ile kazanmış ama belirli boks kurumları maçın Manny Pacquiao’nun hakkı oldugunu söylemişlerdir. Ayrıca kendisin çeşitli dallarda şampiyonlukları vardır, dört farklı ağırlık sınıflarında şampiyonluk kazanan ilk sporcudur.

 

3)Rocky Marciano

Rocky Marciano

 

Hakkında defalarca film yapılmış olan Rocky Marciano çıktığı her maçı kazanmıştır. İtalyan Aygırı takma adıyla bilinen boksör kariyerinin sonuna kadar Dünya Ağır Siklet Şampiyonu olarak anılmıştır. Ondam başka kariyerinin sonuna kadar Dünya Ağır Siklet Şampiyonu olarak kalan başka bir boksör yoktur.

 

2)Mike Tyson

Mike Tyson

 

Daha 20’li yaşlarda dünyadaki en iyi boksörlerin içinde yerini alan Mike Tyson çok asi bir kişiliğe sahiptir. Çıktığı ilk maçta rakibini 8 saniyede nakavt etmiştir. 58 maçının 50 tanesini kazanmış 44 tanesini nakavt ile bitirmiştir. En genç ağır siklet boks şampiyonudur. Demir Mike olarak da anılmıştır.

 

1)Muhammed Ali

Muhammed Ali

 

“The Greatest”  yani  “En İyisi” lakabıyla bilinen Muhammed Ali, gerçekten de lakabının hakkını vermiştir. Karakteriyle ön plana çıkan Muhammed Ali 61 maçın 56’sını kazanmış 37 tanesini nakavt ile sonuçlandırmıştır. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybetmiştir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.