En iyi Şarkıcılar – Dünuyanın EN İYİ 10 ŞARKICISI

Listeler 24 Mart, 14:39'de eklendi

 MİCHAEL JACKSON

mc

  1. ) Michael Jackson: ” Pop’un Kralı ” lakaplı efsanevi şarkıcının en büyük özelliği kendine has tarzzı ve dans yeteneğidir. Michael Jackson sadece 1 albümü ile 125 milyon satarak tüm zamanların en çok satanlar listesinde 1. sıradadır. Ayrıca Guinness Rekorlar Kitabı’yla da girdiğinizde Jackson en iyi dansçısı olur  . Michael Jakson 25 Haziran 2009’da evinde ölü bulunmuştur ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklansada ölüm evi arkasında İlluminati oldugunu iddia edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.

Freddie Mercury

Oslo 19820412. Freddie Mercury, müzik seti QUEEN'i ön plana getirip, Drammenshallen konserinde oturuyorum.  Foto Tormod Kjensjord / NTB / SCANPIX

2.) Asıl adı  Farrokh Bulsara ‘dır. Sahnedeki tarzı ile dünyanın en güçlü vokali olarak anılan bu abimiz OPERA ile ROCK müziği bir arada yaşamayı başarmıstır. QUEEN grubunu Freddie abimiz kurmuştur.  İlk Asyalı Rock Star  ünvanınada sahiptir. Rahmetli Freddie 1991’de AIDS yüzünden hayatını kaybetmiştir. Freddie abimizi EN İYİ SARKICILAR LİSTESİNE almıştır.

 

Elvis Presley

elvis

3)  Rock’n Roll’un kralı  1950 yıllarında müzikte devrim niteliğinde parçalar yaptırmıştır. Seksi oldugu icin Kendisine Bir Diğer lakap Olan  Elvis Pelvis  ‘de denilmiştir. Fakir bir aileden gelen bu seksi adam 1977 de ölmesine rağmen hayranları hala azalmadı ve dünyada onu taklit etmek meşhur bir oyun haline geldi bu denli hafızalarda bir yer edinen bu abimiz için ölümden döndüğünü iddia eden bazı insanlar Elvis tünelin sonunda bize el sallıyordu birisi bir iddiada bulunmuşlar Daha sonra bu bir tane bilimsel çalışma yapmıştır.

 

Robert Plant

 

Robert bitki

4)  Robert Plant  Bir Diğer ingiliz efsanesidir dünyanın, en ünlü gruplarından Led Zeppelin Grubunun unutulmaz vokalistidir. 67 yaşında Hakkında olmasina Rağmen hala aktif Olarak müzik yapan bu efsanevi abimiz  HARD ROCK, AĞIR METAL, BLUES ROCK, HALK ROCK tarzında Parçalar yapmaktadir.

 

 

Whitney Houston

Whitney Houston

5) Whitney Houston ABD’li ablamız henüz 48 yaşında hayata veda et davasına katılmışken alan kadın şarkısı ünvanına sahiptir. 2006 yılında toplamda 411 ödüle sahipti.

 

Pa ul McCartney

Paul McCartney

6) Paul McCartney  ROCK’UN ROLL tarihinin en önemli hitlerini bestelemiştir dünyanın en iyi söz yazarlarından biri olarak tanınır da hayvan aktivisti, yönetmen ve oyuncudur.

 

John Lennon

d

7) John Lennon babaanneme çok benzeyen bu abimizin en büyük hayranlarından biri oldugumu söylemek istiyorum. Annesiz babasız büyüyen bu efsane amcasının yanında büyümüş henüz 14 yaşında gitar çalmıştır. 1955 de  Paul McCartney  ile tanışan Lennon  The Beatles grubunun kurdu. B ir yıl sonra Da Ringo yıldızı  Adlı gruba katıldı. Bir  Beatles şu and İsa’dan daha popüler  Dediği için günümüz ülkeleri gündeminde kalmıştır ve çok tartışılmıştır. 

 

Frank Sinatra

Frank Sinatra

8)  Frank Sinatra  oyunculuğu ile tanınan frank daha sonra sarkıları ile patlama yapmıştır 1935 de katıldıgı bir yarışmada 1. olan bu abimiz Angelo Maggio rolüyle en iyi yardımcı oyuncu Oscar ‘ını kazandı ..

 

Steve Perry

Steve Perry

9) Steve Perry  80’li yılların efsanelerindendir “The Voice” lakabı Steve’e aittir. Çok farklı bir tarzı bulunnan Steve en zor eleştirmenler tarafından safra çok beğenitli.

 

Axl Rose

Axl Rose

10) Axl Rose, W. Axl Rose ya da  William Bruce Bailey ile tanışın. Guns ‘N’Roses adlı grubun kurucusudur. Ayrıca hepinizin bildiği atari oyunu Axl ve Slash karakterleri bu adamlardan esinlenerek yapılmış 🙂 Ayrıca meme ucunda piercing takan bu abimiz daha iyi hissettiğini söylemiştir: /

Dünyanın en iyi şarkıcıları listesi

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Ceren 24/07/2016

G-Dragon neden yok

yusuf D 24/07/2016

Bu anket sonuçları kendim hazırlamadım