DÜNYANIN EN PAHALI 5 PİZZASI (ALTIN KAPLAMA PİZZA)

Listeler 6 Temmuz, 19:41'de eklendi
5-Magic Gold Pizza

Toronto restoran zinciri Magic Fırında, 24 ayar altın
yaprak (kokusuz ve tatsız) ile süslenmiş özel bir pizzadır. Bu pizzanın fiyatı 108 $ ‘dır.
4-Article Tartufo

Tartufo, Pizzo, Calabria menşeli İtalyan bir dondurma tatlısı. Genellikle meyve şurubu veya dondurulmuş meyve (genellikle ahududu, çilek veya kiraz) bulunan iki veya daha fazla aromalı dondurma çeşidinden oluşur. Genellikle çikolata veya kakaodan yapılmış bir kabukla kaplanır ancak tarçın veya fındık da kullanılır.
3-Steveston Pizza

Steveston Pizza kurucusu Nader Hatami, 45 dolarlık dilim / 450 dolarlık pizza ile pazarlama kutsal koleksiyonunu buldu.
Steveston Pizza, özgün turta yaratmak için benzersiz lezzet kombinasyonları kullanmaktan dolayı cesur yaratımlarını desteklemek için bir dizi ödüle sahiptir. Bugün Steveston Filipinler’e (Kanada dışındaki şubelerine!) Başvurdu.
“C6”, Hatamis’in deniz ürünlerinin ve gurme malzemelerinin sevgisine saygı duyan bir pizza icadıydı. Istakoz Thermidor, Füme Somon, Tiger Karidesleri ve Rus Osetra havyarın bir yanında bulunan pasta düzenli olarak satılmayabilir, ancak küçük pizza salonu hakkında bir ton buzz yaratıyor.
2-Most Expensive Pizza

Ticari olarak mevcut olan en pahalı pizza, soğan püresi, beyaz trüf macunu, fontina peyniri, bebek mozzarella, pancetta, cep mantarları, taze yabani mızuna marulunu topladı ve taze talaşlarla süslenmiş ince kabuklu, odun ateşiyle pişirilmiş pizza Guinness World Records’a göre, 1 kg’a (2,4 lira 3 oz) £ 1,400 değerinde nadir bulunan bir İtalyan beyaz tirpörtüğünden. “Her sezon mevcut olan trüf miktarına bağlı olarak, pizza düzenli olarak Gordon Ramsey’nin Maze restoranında, Londra, İngiltere’deki müşterilere 100 pound (daha sonra 178 dolar) fiyatla satılıyor
1-Louis XIII Pizza

Londra’daki Maze restoranında servis edilen Gordon Ramsay’ın (“Hell’s Kitchen” şöhretinden) 60 kat daha pahalı olan en eski ve en pahalı pizzanın fiyatı pahalı. Göz patlaması, çene atma, zihin patlaması 12.000 dolardır. Evet, doğru okudunuz. (Yaklaşık 8.750 Euro’ya eşittir).
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.