Başarı İsteyen Girişimcilerin Yapması Gereken 10 Şey

İnsanlar 27 Mayıs, 23:22'de eklendi

Girişimci dediğin yeniliğe açık üreten kişidir. Girişimci olacak arkadaşların sürekli olarak kendi yenilmesi oldukça önemlidir. Bilgi bir silahtır ve onu doğru şekilde kullanmak çok önemlidir. Araştırın, öğrenin ve bilginizi tecrübeyle sabitleyerek sağlam bir girişimci olun. Bu sayede istediğiniz hedefe gitmeniz çok kolay olacaktır. Başarı isteyen girişimcilerin yapması gereken bazı şeyler vardır. Girişimciliğe adım attığınız bu yolda işte yapmanız gereken 10 şey.

1. Okumaktan kaçınmayın, okuyun!


Sürekli film izlemek bilgisayar başında o site benim bu site senin dolaşmak size bir şey katmayacaktır. Bilgiye dair şeyler okuyorsanız durum değişir tabi. Telefonla çok fazla vakit geçirmek alışkanlık hali aldı değil mi? Bırak o telefonu! Kapat o televizyonu! Boş durmak yok tabi yeni bir alışkanlık edinmelisin. Okuma alışkanlığı. Okumak düşünce ufkunu açar ve hayal gücüne renk katar. Bu da beraberinde bir çok fikri getirir. En kısa zamanda kitabı hayatının sabit bir noktasına yerleştir genç gelişimci…

2. Bulunduğunuz sektörü takip edin. Onunla ilgili konferans ve toplantılara gidin


Artık dünya değişti. Yavaştan gitmiyor hiçbir şey! Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir diye boşa demiyorlar demi. Bu kadar hızlı değişirken sen hangi durakta kalıyorsun arkadaşım. Toplan kendine gel, biraz hız lazım. İlgili olduğun sektörle ilgili yeni bilgileri edinmelisin. Bu yüzden seni ilgilendiren konferans, toplantı, seminer her ne varsa hemen oraya git geri kalma. Yenilikleri takip etmek seni zirveye taşır. Sonuçta tempoya ayak uydurmak başarının anahtarıdır.

3. Teknoloji yenileniyor, yeni teknolojiye ilgi göster


Teknolojinin insan hayatına kattığı hızı hepimiz biliyoruz. Bu durum öyle hafife alınacak gibi de değil. Hayatı değiştirmek sizin elinizde neden değiştirmiyorsunuz o halde. Rakipleriniz güçlü ama bu sizi korkutmasın. Çoğu eski sistemlerine devam ediyor. Küçük şirketinizin başlangıcı için bulunduğumuz zaman uygun yenilikçi ekipmanlarla aradaki farkı kapatabilirsiniz. Kalite sizin marka olmanız yolundaki anahtarınız olabilir.

4. Yabancılar ile iletişim içinde olun.


Utanmanın ya da iletişimden kaçınmanın zamanı değil. Kimin size yardımcı olacağını bilemezsiniz. Konuşun, iletişime açık olun. Güven verici ilişkiler kurun. Hayat şanslarla doludur, şansın elinizden kaçmasına izin vermeyin! Küçük tanışmalar büyük atılımların başlangıcı olabilir. Her şey fırsatları değerlendirmekle ilgilidir. Girişimci olmanın yolu doğru kişileri ve müşterileri bulmaktan geçer. Susarak bunu kaybedersiniz o halde konuşarak neden kazanmıyorsunuz?

5. İyi alınmış uyku dinç bir zihin ve vücut verir.


Günde 8 saat uykunun sağladığı fayda tartışılmaz bir gerçektir. Yetersiz uyku beyinde ve bedende yorgunluk belirtilerine neden olur. Gün içinde aktif olma beceriniz öylece elinizden kaçıp gider. Neden daha düzenli bir yaşama ve uykuya geçit vermiyorsunuz. Sağlıklı bir uyku ile tatlı bir görünüm ve konuşma havası elde edebilirsiniz.

6. Spor yap, çevik ol!


Sağlıklı bir vücut sizi daha güçlü hissettirir. Günde yapacağınız 15 dakikalık bir spor bile hayatınızı olumlu yönde etkiler. Çünkü günlük enerji ve formunuzu bu şekilde düzene sokabilirsiniz. Kendine önem veren kişi işine hayatına da önem verir. Değerli hissederseniz başkalarının da değerli hissetmesini sağlarsınız. Hem gelişimci dediğin dinamik olmalı. Tembel tembel bir kenara çekilmekle olmuyor bu işler. Hadi hareketlenin biraz iş kovalamak lazım, yakalamak içinse enerji gerek.

7. Hız limitine dikkat et, dur yavaştan git biraz


Biliyorsun ki fazla hız zarar getirir. Trafikte hızla ilerleyen bir arabanın kazadan kaçınması zorlaşır. Evet acele ediyorsun. Hemen olsun bitsin, başarı gelsin, diyorsun ama o kadar çabuk değil. Sağlam bir temel kurmanın yolu güvenli ve kaliteli bir zaman dilimiyle başlar. Çürük ve hızlı bir bina çabuk yıkım geçirir. İşler güven çerçevesinde kaliteli bir şekilde değerlendirmelisin. Emin olmadığın bir işe karşı frene basıp mantıklı karar alman gerekiyor. Bu yüzden hız limitine dikkat!

8. Gurura yer yok mentorlarla çalışın


Tecrübe hayattaki her şeyin başıdır. Acemi işler acemice sonuçlar getirir. Bu yüzden tecrübeli ve bilen insanların tecrübesinden yararlanmak oldukça önemlidir. Sizden daha tecrübeli insanları tercih etmekte tereddüt etmeyin. Gurura yer yok girişimcilikte. Mentonların dediklerine uymaya çalışın. Tecrübe konuşuyor, zamanla sizde sizin için yararlı olanı öğreneceksiniz. Biraz sabır ve özveri gerekli sadece.

9. Kalıplaşmış işlerinizi değiştirin


Günlük tekrarladığınız alışkanlıklarınızda vazgeçmenin zamanı geldi. Hayatınızı rutinlerin ele geçirmesine izin vermeyin. Değişim iyidir, yenilik katar. Her yenilik güzel bir günün ve fikrin işaretidir. Bu sizi daha aktif düşünen biri yapacaktır. Monoton hayatın dizini kırın ve ufakta olsa değişimleri gidin.

10. Markanızı benimseyin.


Sizin kullanmadığınız bir ürünü başkalarına tavsiye etmeniz mantıklı olur mu? Olmaz tabi ki de. Şüphe edilecek bir durumdur bu. Bu yüzden markanızı benimseyin, ona güvenin. Eksiklik bulduğunuzda hemen düzeltin. Sürekli olarak iyileştirme yapabilirsiniz bu sayede. Sahiplenin ve koruyun. Değiştirin, yenileyin ve başkalarını da markanıza katın. Başarı zaten bu şekilde gelir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.