Dünyanın en güzel 10 doğal gölü – en güzel doğal göller

eğlence, Genel, Gezilecek yerler, Listeler 29 Ekim, 12:19'de eklendi

10) Beş Çiçek Gölü

Five Flower Lake ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

9)Reed Flute Cave Gölü

Reed Flute Cave Lake ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

8) Dal Lake

Dal Lake ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

7)Shangrila Gölü

Shangrila Lake ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

6)Bled Gölü 

Lake Bled ile ilgili görsel sonucu

 

 

5) Peyto Gölü

Peyto Lake ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

4)Matheson Gölü

Lake Matheson ile ilgili görsel sonucu

 

Matheson Gölü,doğal bir buzul göldür . Fox Glacier yakınında bulunmaktadır Yeni Zelanda Güney Westlandta bulunan Mount Tasman ve Mount Cook ile çevrilidir. 14.000 yıl önce oluşan buzul gölü flora, müren ve su kuşları olmak üzere fauna çeşitli ev sahipliği yapmaktadır. Beyaz ve Kızıl Çam ağaçları ile çevrilidir, bu göl kuşkusuz en çok ziyaret edilen turistik göllerdendir.

 

 

 

3) Yucatan Mağara Gölü

 listesimizde üçüncü sırada bulunan Northern Mexico Yucatan Peninsula Tiger Che ve yaklaşık 2 milyon yaşında olan Yucatan Mağarası Gölü denilen gizemli ve güzel doğal gölüdür. Çok fazla turistin ziyaret ettiği bu gölde kireç taşları oluşur ve yerliler bu taşların maya tanrılarının göz yaşları olduğuna inandığı için göle dokunmazlar.

 

 

 

2) Plitvice Gölleri

Plitvice Lakes ile ilgili görsel sonucu

listedeki bir sonraki göl Güneydoğu Avrupa’da Hırvatistan’da yer almaktadır Plitvice Lakes National Park’ta bulunan Plitvice gölleri olarak adlandırılan  bir dizi göller vardır. Bu 12 göller üst göller olarak gruplandırılmış ve geri kalan 4 alt göller olarak gruplandırılmış toplam  on altı gölleri bulunmaktadır. Hırvatistan’ın Bu eski ve en büyük milli parkı mineral içeriği ve güneş ışığı gören farklı renkleri yansıtan  bu güzel basamaklı gölleri bulunmaktadır.

 

 

 

1) Melissani Cave Gölü

Dünyanın en güzel doğal gölleri listemizin 1. sırasında İşte dünyanın en iyi güzel doğal gölü.  Kefolonia bir adada yer alan Melissani Cave gölü  ormanlar, dağlar ve deniz ile çevrilidir. Gölün rengi gök mavisi ve göl altında bulunan taşlar kahverengidir. Bitki türlerinin çeşitliliği de Mağaranın kapısında bulunur. 1951 yılında kurulan göl şüphesiz dünyanın en güzel doğal gölüdür.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.