Dünya’nın En Güzel 10 Havuzu

Gezilecek yerler, Travel 22 Kasım, 08:25'de eklendi

MARINA KÖRFEZI, SINGAPUR – Sonsuzluk havuzu

Singapur’daki bu muazzam sonsuzluk havuzu, 57 katlı Marina Bay Sands otelinin üstünde, eyalet eyaletinin silüetinin muhteşem manzarasına sahiptir. 490 metrelik havuz, otelin kuzey kulesinin üzerinde konsol bükülmüştür. Sadece otel konukları havuz kenarında kokteyllerini yüzüp yudumlayabilir, ancak diğerleri manzarayı ıslatmak için gözlem güvertesine bilet satın alabilirler.

 

SELJAVALLALAUG, İZLANDA

Güney İzlanda’da, bir dağın kenarına yerleştirilmiş bu 82 fitlik havuz, yolcular tarafından büyük oranda farkedilmiyor. İzlanda’nın en eski, açık hava jeotermal havuzuna ulaşmak için nehir vadisiyle yarım saat kayalık bir yürüyüş yapmak , yerli halka nasıl yüzmesi gerektiğini öğretmek için 1923 yılında inşa edilmiştir. Şimdi gönüllüler tarafından işletiliyor ve halka açık. Ancak çok az ziyaretçi ziyaret edin, karlı dağ manzaralı kendinize bir yabani yüzebilirsiniz (yosunları seyredebilirsiniz).

 

SIDNEY, AVUSTRALYA

1929’da, yerel Sydney muhafızları kış aylarında şekillenmenin bir yolu arıyorlardı. Onların çözümü, “dünyadaki tek lisanslı kış yüzme kulübü” olarak adlandırılan açık denizli bir havuz inşa etmekti. Beton havuz, denizden birkaç derece daha serin ve pürüzlü günlerde yüzücüler aldığı gibi yüksek surlar duvara sıçramaya başladı. onların turları. Resmi bir Bondi Icebergs Club üyesi olmak için, her kış ayında üç Pazar günleri ve beş yılda en az 75 defa yüzmeniz gerekir.

 

FREGATE ADASI, SEYŞELLER

tangaç hissetmek? Yüzeninizi paylaşmanıza gerek yok. Seyşeller’deki Fregate Adası’ndaki 16 villadan her biri kendi sonsuzluk havuzu, spa küveti ve özel verandaya sahiptir. Ayrıca paylaşılan tatlısu havuzu da var. Kuruduktan sonra, şnorkelle dalış ve tüplü dalış için Hint Okyanusu’na atlayabilir ve belki bir yunus veya balina köpekbalığı görülebilir.

 

KOH SAMUI, TAYLAND

Kütüphane otelin yüzme havuzu, kesinlikle beyaz kumlu Chaweng sahiline karşı koyu kırmızı kiremit mozaikleriyle cesur bir ifade yapar. Otelin imza kütüphanesi, havuz kenarında okumak için 1.300’den fazla kitaptan oluşan bir koleksiyon sunmaktadır.

 

BUDAPEŞTE, MACARISTAN

1918’de Macaristan’ın başkenti Gellert Hotel’in bir parçası olarak açılan bu kabarcık maden banyoları, termal havuzunu dolduruyor . Ama hamamlar, 13. yüzyıldan beri kapıyı kapatan şifalı suları arıyorlardı. Havuz suyu doğal olarak 104 Fahrenheit’e ulaşıyor. Kapalı havuzun göz alıcı mimarisi Art Nouveau mozaikleri, mermer heykeller ve vitray tavan penceresinin altındaki sütunları içerir.

 

BALI, ENDONEZYA

Balinese ormandaki Hanging Gardens Bali otelde kalan konuklar, muhteşem gün batımını geçirebilir ve bir dalış yaparken ağaçlardaki bir maymunu fark edebilirler. İki katmanlı sonsuzluk havuzu yemyeşil yağmur ormanlarının ve Ayung Nehri’nin altındaki ağaç ağaçlarında görünüşte asılı duruyor.

 

MAUI, HAWAII

Grand Wailea lobisinden plaja kadar uzanan bu muazzam 5.000 metrekarelik havuzun odak noktası olan Hibiscus mozaikini 600.000’den fazla fayans oluşturuyor . Hiçbir çocuğa izin verilmiyor, ancak daha kısa set, tesisteki Wailea Canyon Etkinlik Havuzunu sevecek, dokuz bağlantılı havuz, borular için sahte bir nehir, altı şelale, su ile yönlendirilen bir asansör, üç jakuzi ve yüzme havuzu sunuyor.

 

SWEIMEH, ÜRDÜN

Kempinski Hotel Ishtar’da sadece bir saatlik bir sürede Amman’dan yaklaşık 15 gün yağmur yağar ancak ıslak isterseniz birçok seçenek vardır. Tesis, Ölüdeniz kıyılarında, suyun okyanustan 10 kat daha tuzlu olduğu yerde en düşük noktası. Karanlık çamurdan sıyrılarak tuzlu göldeki zengin mineral sulara yüzebilirsiniz. Ardından, palmiye ağaçları ve havuz barıyla kaplı dokuz tatlı su açık havuzunu kontrol edebilirsiniz.

 

SAN SIMEON, CALIFORNIA

Hearst Kalesi’ndeki bu havuzlar, 1924’te yayın yapan rahip William Randolph Hearst ve mimar Julia Morgan arasında bir işbirliği olarak başladı. Girişimin tamamlanması için bir düzine yıl yazışma ve inşaat yapıldı. Sızıntılar büyük açık Neptün havuzu kapalı olmasına rağmen, savurgan kiremit kapalı Roma Havuzu hala bir tur durağıdır. Bu, eski bir Roma hamamını uyandırmak içindir ve Roma ve Yunan tanrı ve atletlerinin sekiz heykelini barındırır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.