Dünyanın En Güzel Adaları – En Güzel Adalar Listesi

Gezilecek yerler 22 Kasım, 08:11'de eklendi

Bu listemiz de dünyanın farklı yerlerinde bulunan bir birinden güzel adaları listeledik. Türkiye’de de bulunan bir birinden güzel adalar olmasına karşın dünya da bir çok ada ülkesi bulunmaktadır. Çeşitli doğa özellikler bulunan adalar listemizi gezilecek ada arayanların sonuna kadar okuması gerekmetedir. İşte En Güzel Adalar..

 

 

Leslie Thomas, İngiltere’de 40 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren başarılı bir yazar. Bazı Güzel Adalar , My World of Islands ve Britanya Gizli Yerleri gibi 30’dan fazla roman ve çeşitli seyahat kitapları yazdı . Adalara olan ilgisini göz önüne alarak, on en iyi ada ad vermenin doğal kaynağı olduğunu düşünüyorduk.

Nantucket, Massachusetts
Nantucket, bir zamanlar balina yağı endüstrisinin kârı üzerine inşa edilen Amerika’nın en zengin yerlerinden biriydi. Bugün bile nefis eski kasabada gümüş posta kutularına sahip ince tuğla evler var. Eski zaman denizcileri, Nantucket’i “Denizin Küçük Gri Leydi” olarak adlandırıyorlardı. İlk oraya geldiğim puslu sabahta nedenini anlayabildim. Bir kadın, feribotumda ailesinin mutluluğuna sahil boyunca at sürüyordu ve “Çılgın Teyze Ride Again” dediği bir afiş taşıyordu. Benzersiz bir yer.

Scilly, İngiltere Isles
Bunlar arasında arabayı çekenler şunlardır İngiltere’de , Atlantik’te ve kendilerine ait bir dünyada çalkalanıyor Lands End, Cornwall kapalı minik adalar, bir debriyaj. Beş tane seyrek yerleşim görüyor ve yüzlerce adacık, skeriye ve kayalar Piskopos Kaya Deniz Feneri’ne kadar uzanıyor. Bir sonraki durak Amerika’dır.Bale Atlantik havası bahar çiçek endüstrisini desteklemektedir. Cornwall Dükalığı’nın bir parçası olan adalar Prens Charles’a aittir.

Saba, Netherlands West Indies
During my years of island finding, I have been to most places in the Caribbean— Barbados, Antigua, Jamaica, and many islands much smaller. But the most unusual is Saba, east of the U.S. Virgin Islands, rising almost 873 meters (2,864 feet) above the sea. It is home to 1,500 inhabitants, many of whom have the same family name: Hassell.

Kanarya Adaları, İspanya
Avrupalılar küçük bir güneş arayışında kışın Kanarya Adaları’na akın ediyorlar. Sıcaklıklar Ocak ve Şubat aylarında 70 ° F – 75 ° F arasında değişir. Tenerife, Avrupa’nın en yüksek doruk noktalarından biri olan Teide Dağı’nın kışın derin bir mavi gökyüzüne karşı karlarla kaplı bir konumdadır. Balinaları izleyebilir ya da Columbus’un yola çıkıp Amerika’yı keşfetmeden önce yaptığı son durağı olan Gomera’ya yelken açabilirsiniz.

Fair Isle, İskoçya
Fair Isle, İngiltere’de en fazla izole edilen adadır. Burası sadece 70 kişiye ev sahipliği yapıyor ancak yüz binlerce kuş da burada kalıyor. Bu vahşi ve harika bir yere gelen ziyaretçilerin çoğu kuş gözlemcileridir. Koyun dik açılı çim merdivenlerde sessizce otlatır.

Lord Howe Adaları, Avustralya
Lord Howe, Tasman Denizi’nin ortasında, Sidney’den iki buçuk saatlik bir uçakla yola çıktı . Tekneyle günler sürüyor. Ancak oraya giderseniz, yolculuk buna değer. Bir İngiliz amiralinden sonra kalmadıkça, Lord Howe dünyanın en güneydeki mercan adasıdır. Yaklaşık 350 kişi evini çağırıyor, birçoğu 18. yüzyılda orada yerleşmiş ailelerden geldi.

Capri, İtalya
Capri, ziyaret ettiğim tek ada, hayal edeceğim gibi olacağını düşündüm. Şiirsel şarkılar sadece çok doğrudur. Şehir meydanının kendisi de inanmaktadır. Bu bir sahne gibi ve daha da büyük değil. Çevrenizde renkli balkonlar var ve saatin yön değiştirmeden saatini işaretlemediği ama ne zaman hissettiği güzel bir kamp alanı var. Adanın en yüksek noktasından, parlayan bir denizin uzantısı olan İtalyan sahili ile Vezüv Yanardağı’na bakabilirsiniz.

Kanal Adaları, Birleşik Devletler
İnsanlar nadiren California anakarasından Kanal Adaları’na girişimlerde bulunurlar, ancak bir taş atımı gibi görünüyor. En erişilebilir ve ünlü olan Santa Catalina, Los Angeles limanından feribotla iki saat içinde ulaştı . Orada, Avalon adında sakin bir köy, sakin bir koy ve bir kale gibi ünlü bir savaş öncesi dans salonu – büyük grupların bir zamanlar oynadığı – buldum.

Tahiti, Fransız Polinezyası
Bu günlerde gezginler Tahiti’nin artık bir rüya olmadığını söyleyecektir. Doğru, uluslararası bir havaalanı var ve akıllı oteller mercan kayalıklarının karşısında yükseliyor. Yıllar boyunca değişiklikleri gördüm, ancak ada hala güzel ve yine buluta dokunan dağlık tepelere yeşil renkte yükseliyor. En azından denize yakınken, çok yaklaşmadan önce, orada Paul Gauguin’in gördüğü gibi Tahiti’yi, Fransa’yı boya için yolculuğa çıkarırken, tüm savurganlığı ve romantizminde görebilirsiniz.

Adalar, Andaman Denizi, Tayland
Bu adaların, güneş ışığı altında, bulutlarla değişen yollarla nasıl dönüştüğünü görmek sevinçlidir. Bazılarında, yüzmeye yetecek kadar şerit bir şerit var; diğerleri panolarda inşa edilmiş küçük köylerle çevrilidir, evler birbirine bağlıdır. Tümü tropik cennetler: Koh Phi Phi, Koh He, Koh Racha, Koh Surin, Koh Dok Mai, en beğenilen yerlerden biridir. Koh Phuket, iyi bir sıçrama noktasıdır. 2004 yılındaki tsunami harap olduktan sonra, bu adalar bir dönüş yaptı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.