Dünyanın En Güzel Resimleri

eğlence 16 Kasım, 04:43'de eklendi

Dünyadaki milyonlarca tablo arasında geçen gün en güzel olan düşünülen resimleri sıraladık. Dünyanın en pahalı tablosu ve pahalı masraflarını içeren listeemizdeki sizlerle.

1.  Mona Lisa – Leonardo da Vinci  . Dünyanın en ünlü tablosu ana cazibe Louvre Müzesi’deParis altı milyon insan her yıl tarafından görülür ,! Leonardo da Vinci, 1503 yılına 1519’da ölmeden önce kısa süre önce boyadı.

En Ünlü Resim Sergisi: Leonardo Da Vinci'nin Mona Lisa

En Ünlü Resim Sergisi: Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa

2. Son Yemek – Leonardo da Vinci . Bu dünyaca ünlü resim, müzede gösterilmemekle birlikte  , İtalya’nın Milano şehrinde bulunan Santa Maria delle Grazie manastırındaki yemek salonunun arka duvarını kaplamaktadır. Tüm zamanların en ünlü sanatçısı Leonardo da Vinci’nin 15. yüzyılın sonlarında boyandı . Resim, İsa’nın Son Akşam Yemeği sahnesini öğrencileriyle birlikte tasvir etmektedir. Bu şaheseri küçük manastırda görmek, Milano’nun sunduğu en iyi cazibe merkezlerinden biridir .

En Ünlü Resim Sergisi: Leonardo Da Vinci'nin Son Akşam Yemeği

En Ünlü Resim Sergisi: Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği

3. Adamın Yaratılışı – Michelangelo . Vatikan Şehri, Roma’daki Sistine Şapeli’nin tavanı üzerinde yer almaktadır . Adem Yaratılışı 1508-1512 yılları arasında Michelangelo tarafından boyandı ve Şapel’in tavanının ortasında boyanmış olan Yaratılış kitabından dokuz sahneden sadece biri

En Ünlü Resim Sergisi: Adem'in Yaratışı, Michelangelo tarafından

En Ünlü Resim Sergisi: Adem’in Yaratışı, Michelangelo tarafından

4. Yıldızlı Gece – Vincent van Gogh . Hollandalı sanatçı Vincent van Gogh tarafından 1889’da boyanan Starry Night, modern kültüre ait en tanınmış tablolardan biridir. Resim, New York Modern Sanat Müzesi’nin kalıcı koleksiyonunun bir parçasıdır. Resim, Don McLean’ın “Vincent” (aynı zamanda “yıldızlı yıldızlı gece” olarak da bilinir) şarkısının ilham kaynağıydı. McLean’in şarkısı ünlü sanatçının resmini ve diğer resimlerini referans alır.

En Ünlü Resim Sergisi: Yıldızlı Gece, Vincent van Gogh

En Ünlü Resim Sergisi: Yıldızlı Gece, Vincent van Gogh

5. Çığlık – Edvard Munch . Edvard Munch’ın en ünlü eseri 1893’te boyandı. Karton üzerine yağ ve pastel kullanılarak boyandı. Bu korkutucu tablo Oslo Norveç Ulusal Galerisi’nde sergileniyor.

En Ünlü Resim Sergisi: Çığlık, Edvard Munch

En Ünlü Resim Sergisi: Çığlık, Edvard Munch

6. Belleğin Sadelik – Salvador Dali . 1931’de İspanyol sanatçı Salvador Dali tarafından boyanmış olan The Memory of Persistence, sanat tarihinde en tanınmış parçalardan biridir. Bu sanat eserinin insanların yaşam biçimlerini ve zamanlarını nasıl harcadıklarını düşündürdüğü biliniyor ve ayrıca bu harika resmin Albert Einstein’ın Görelilik Teorisi’nden esinlenildiği düşünülüyor.

En Ünlü Resim Sergisi: Belleğin Sadelik, Salvador Dali

En Ünlü Resim Sergisi: Belleğin Sadelik, Salvador Dali

7. İnci Küpeli Kız – Johannes Vermeer . Pek çok kişi tarafından “Hollanda Mona Liza” ya da “Kuzeyin Mona Lisası” olarak görülen Hollandalı sanatçı Johannes Vermeer’in bu güzel resim, inci küpe ile bir kız … Resim 1665 yılında tamamlandı ve Hollanda Hague’deki Mauritshuis Galerisi’nde sergilendi.

En Ünlü Resim Sergisi: İnci Küpeli Kızı, Johannes Vermeer

En Ünlü Resim Sergisi: İnci Küpeli Kızı, Johannes Vermeer

8. Gece İzleme – Rembrandt van Rijn . 1642’de tamamlanan bu ünlü sanat eseri Amsterdam’daki Rijksmuseum’da sergilenmektedir. Resimde, kaptan Frans Banning Cocq, teğmen ve muhafız silahlı adamların geri kalanı liderlik eden bir şehir muhafızını tasvir ediyor.

En Ünlü Resim Sergisi: Gece Saati, Rembrandt van Rijn

En Ünlü Resim Sergisi: Gece Saati, Rembrandt van Rijn

9. Sakal Olmadan Öz Portre – Vincent van Gogh . Van Gogh  birçok portre çizmiş olsa  da, son özdeyiş portresi ve sakal olmadan onu tasvir eden birkaç kişiden biri olduğu için bu resim en ünlüdür. Annesi tarafından doğum günü hediyesi olarak verildi. 1998’de 71.5 milyon dolara satıldığı için her zaman en pahalı tablolar arasında yer alıyor ve şu anda özel koleksiyonun bir parçası.

En Ünlü Resim Sergisi: Sakin Olmayan Benek Görüntü, Vincent van Gogh

En Ünlü Resim Sergisi: Sakin Olmayan Benek Görüntü, Vincent van Gogh

10.  Guernica – Pablo Picasso  . Picasso’nun en ünlü tablosu 1937’de tamamlandı. Guernica’nın bovbalanmasıyla esinlendi. Resim Museo Reina Sofía, Madrid, İspanya’da kalıcı olarak sergileniyor

En Ünlü Resim Sergisi: Guernica, Pablo Picasso'nun
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.