Dünyanın En Tehlikeli Şehirleri – Top10

Genel, Listeler 18 Kasım, 13:13'de eklendi

Bir şehri tehlikeli yapan nedir?

Bir şehri tehlikeli yapan cinayet yüzdesi, kaçırma ve tecavüz, hırsızlık, terör vb suçların yükseklik oranıdır. Bu liste dünyada ki en tehlikeli şehirleri suç oranı yüksekliğine göre sıralamıştır. Bu şehirlerden birine gitmeyi düşünüyorsanız dikkatli olun. Bu tehlikeli şehirlerde turist olarak bulunmak bir hayli cesaret gerektiren ve risk içeren bir durumdur işte dünyanın en tehlikeli 10 şehri. Aynı zamanda Dünyanın en tehlikeli ülkeleride sayılabilirler.

10. Cape town, Güney Afrika

pelerin kasaba-en-tehlikeli-şehir

Barışçıl Nelson Mandela ülkesi, bu ülkeden bir şehir nasıl olabilir? Cape Town’ın turistler için tehlikeli bir şehir olduğu biliniyor. Şehir merkezi modern ve zengin görünse de, Cape Town’daki çoğu insan fakir ve turistlerin ne kadar zengin olduğunu çok iyi biliyorlar. Cape Town’a gitmeye karar verirseniz, kaçınmanız gereken alanları öğrenin, özellikle de yalnız gitmeyin, özellikle de bir kadınsanız.

9. Guatamala Şehri, Guatamala

Tehlikeli-şehirler-Guatemala

Kavak seyahat yerindeki bir şehir olan Carribean. Eğer Karayipler’e gidiyorsanız, Guatamala’dan kaçının. Bu şehir uyuşturucu çeteleri, yolsuzluk ve sizi turist olarak korumak için çok zayıf bir polis teşkilatıyla doludur. Bütün bir aile, çok önce tehlikeli bir şehirden kaçırılmışlardı. Farkında olmak.

8. San Pedro Sula, Honduras

san-pedro-tehlikeli-şehir

Bu şehirden uzak dur, tehlikeli. Burada uyuşturucu kullanma oranı çok büyük, şiddetli çetelere, yolsuzluğa ve yüksek cinayet oranına neden oluyor. Daha önce gezegenimizdeki en sağlıklı şehir olarak sıralanmıştır.

7. Rio de Janeiro, Brezilya

rio-de-janeiro-brezilya-tehlikeli

Tehlikeli şehirlerden bahseden Rio de janeiro, dünyadaki en yüksek tecavüz yüzdesinden birine sahip. Haziran 2016’da bir kıza 33 erkek tarafından kaçırılan ve tecavüze uğramış bir hikaye bildirildi.

Olimpiyatlara ev sahipliği yapmış olabilir, ama bu şehrin güvenli olduğu anlamına gelmiyor. Oraya gidiyorsanız, Favela’dan kaçının, hatta yerel halk bu yerden uzaklaşıyor.

6. Caracas, Venezuela

Tehlikeli-şehirler-caracas

2015’te bu şehir dünyanın en yüksek ölüm oranına sahipti. Cinayet suçlarından ağır uyuşturucu kaçakçılığı, çete üyeleri, polis eksikliği, yolsuzluk ve fakirlik nedeniyle cinayet oranı çok yüksek. Bir turist bu şehri ziyaret etmek konusunda çok temkinli olmalı.

 

5. El Salvador, San Salvador

san-salvador-tehlikeli-şehir

Çeteler şehri. Evet, çetelerin şehrinden bahsediyorum. San Salvador tam anlamıyla çeteler tarafından yönetiliyor. Polisin veya çetelerin daha fazla güce sahip oldukları konusunda spekülasyonlar var. Wikipedia’ye göre, MS-13 ve M-18 gibi çeteler 25.000’den fazla üyesine, 9000’i cezaevinde bulunuyor. https://en.wikipedia.org/wiki/Crime_in_El_Salvador

2012 yılının başlarında bu olsaydı, bu şehir en tehlikeli şehirlerin en iyi 1 yerinde olurdu. 2012’de günde ortalama 16 cinayet gerçekleştirildi. Polisle yapılan ateşkes nedeniyle, bu günde 5’in altına düştü. Evet, şehir hala çok tehlikeli ve turistler tarafından kaçınılmalıdır.

4. Acapulco, Meksika

dünyalar-en-tehlikeli-şehirler-acapulco

Tecavüz ve adam kaçırma seni korkutmazsa, cinayet istatistiklerine ne oldu? Acapulco’da yaşıyorsanız, cinayet yüzünden ölen olma şansınız 1 ila 700’dür. Bir turist olarak, size bir şeylerin olması şansı daha da büyüktür. Halen oraya gitmeye karar veren insanlara bütün gezi boyunca kendi otelde kalmaları önerilir.

3. Kabil Afganistan

En tehlikeli-şehirler-in-the-world-için-turist-Kabil

Batı turistlerin hoş karşılanmadığı bir şehir varsa, bu şehir bu. Nüfus iki ana nedenden dolayı turistten nefret ediyor. 1. Din, 2. Bombalama. Nüfus sadece Amerikan askerlerinin içinden bıktıklarından onları koruyucu gibi düşünmüyor, savaş yerine onları suçluyorlar. Sizi gördüklerinde bir Amerikan asker görüyorlar.

Sadece bu şehirden uzak dur.

2. Mogadişu, Somali

Mogadişu'daki eski ABD yerleşim birimi içindeki bir benzin deposunda kaza sonucu meydana gelen patlamadan sonra insanlar büyük bir ateş topunun yönünden kurtuldu

Bazı yerlerde “tripadvisor olarak siteler tarafından” BURAYA GİTMEYİN »işaretli. Burası o yerlerdendir. Kent pek çok nedenle tehlikelidir. Buraya turist olarak giderken, kendinden başka kimsenin korumasını beklemeyin. Kanalizasyonun 1991 yılından beri hiç bir işlevi kalmadı ve polis kemiği bozdu. Uzak dur oldukça tehlikeli bir şehirdir.

1. Halep, Suriye.

dünyalar-en-tehlikeli-şehirler-Halep

ISIS’i duydun mu? Bu, Sünni İslam’ın% 100 inancına sahip olmayan birini öldürmeden önce iki kez düşünmeyecek bir terör örgütüdür. Bu tehlikeli şehir, İslam’ın mümini olmayan herkesi etkileyebileceklerse tüm batı dünyasını yok edecektir. Bu şehre seyahat etmek kolay değil, hiçbir uçak artık direkt olarak Suriye’ye gidecek, ama yine de bu şehri kendin yapıyorsan, kendine saklanıp orada kal. Dünyanın en tehlikeli şehridir.

En tehlikeli 10 şehri mi sevdiniz?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.