En Gizemli 10 kitap

bilim, Kitaplar, Listeler 11 Şubat, 16:04'de eklendi

Çoğu kitap, bilgi iletmek, bir anlayış uyandırmak, duygulara ilham vermek ve merak uyandırmak için yazılmıştır. Fakat bazı yazılı eserler, çok ilginç ve merak uyandırıcı gizemleri ima eder. Bu esrarengizlikler, eserlerin metafizik orijinleri ve onlardan alınabilecek paradigma-kayan sonuçlar ile ilgilidir. Her iki durumda da, sizi merakta bırakacağından eminiz. İşte bir birinden gizemli 10 kitap.

10) The Ra Material

10-ra

 

Başlangıçta 1984’te yayınlanan L / L Research’in bu manevi kitabı Yeni Çağ hareketine önemli katkılar sağlamıştır. Yazarlara göre içerik, onlar tarafından değil, eski Mısır teolojisinde görünenle aynı Ra olan “altıncı yoğunlukta varlık” ile ortaya çıkmaktadır. Bu bilgiler yazarlara kanal denilen bir teknikle gelmiştir. Bu, “kanalı” (kanalı kullanan kişinin) trans durumuna girmesini ve bundan sonra da vücudunun iletişim için konuşmalarını ya da ellerini kullanan başka bir varlık tarafından ele geçirilmesini kapsar. Bu ilişki, yıllarca grup meditasyonunda bir grup tarafından keşfedildi Ve oturumları kaydetmeye karar verdiler. Ra’nın bizimle paylaştığı derin bilgelik ve derin felsefenin yanı sıra, bu temasın ve böyle akıllı bir varlığın var olabileceği gerçeği, uzaktan farkında bile olmadığımız varlıkların düzeyini ima eder. Gizem dolu efsane bir kitaptır.

 

 

 

9) The Urantia Book

9-urantia-superuniverse

Urantia Kitabı (Urantia, gezegenimizin adı) da sözde yönlendirildi ancak bu sefer konuşma yerine daktilo kullanılmıştır. İnceleme için toplanan grup Chicago Üniversitesi Tıp Fakültesi Lisansüstü eğitim veren ve saygın bir psikiyatr olan Dr. William Sadler liderliğindeydi. Grup, kendilerinin kaynaklardan herhangi bir kişinin, kitabın yazarıyla eşitlenmesini istemediğini açıkça belirtti. Bu gruba göre yazarın aksine kitabın üzerinde kararlaştırılması gereken en önemli şey kitabın içeriğiydi. Kitabın konusu neredeyse her şeyi kapsar – Tanrı ve aşkın evrenden, dünyevi tarihe, evrimin, dinin ve anlamın içine Maneviyatın. İsa’nın hayatının ve öğretilerinin bir hesabı bile var. Bu, herhalde en doğru hesaptır çünkü bu bilgi doğrudan doğruya metafiziksel gözlemcilerden geliyordu, nesiller boyu değiştirilen ve geliştirilen Kutsal Kitabın aksine bu kitabın İncil’in ardılı olabileceği düşünülmektedir. En iyi uzay kitaplarındandır.

 

 

 

8) The Psychopath Test

8a-psychopathic-ceo-462411101

2011’de Jon Ronson tarafından yazılmış bu eğlenceli-okunan kitap yazarın psikopat dünyasına yaptığı yolculuğu anlatıyor. Bulduğu şey, rahatsız edici ve kışktırtı. Dictionary.com’e göre, bir psikopat “ahlaksız ve antisosyal davranış, sevimli veya kişisel ilişki kurma yeteneği eksikliği ve aşırı bencil” olarak ortaya çıkan bir psikopat kişiliğe sahipdir. “Normalde, bu kişileri kolay buluyoruz ve çoğunu kesinlikle gözaltına alıyor ya da tedavi ediyoruz. Fakat burda  durum böyle değil, Ronson bunu keşfediyor. Çoğu psikopat, yüzeysel cazibesini ve manipülatif yeteneklerini kullanarak, bizi normalde inandıklarına inandırmak için, kandırmak için kullanılır; çoğu kez hissetmedikleri duygular uydurma noktasına gelmektedir. Ancak, Ronson en üstteki birçok insanın Sosyo-ekonomik hiyerarşik psikopat olabilir, zira onların en üste gelmelerine yardım eden nitelikleri vardır. Yaptığı keşiflere ve birçok psikiyatristin görüşlerine göre, dünyadaki olumsuzlukların çoğuna üstteki bu az sayıdaki psikopat yol açabilirken, geri kalanımız bunun sonuçlarından muzdarip olabilir.  En iyi psikoloji kitaplarındandır.

 

 

 

7)  Fingerprints Of The Gods

7a-piri-reis-map

İngiliz yazar ve gazeteci Graham Hancock tarafından yazılan bu kapsamlı çalışma, yerleşmiş tarihsel anlatıya meydan okuyor. Hancock, eskilerin bıraktığı gizemleri çözerek dünyayı dolaşıyor ; eski kültürler tarafından paylaşılan mimari benzerlikler, yıldızlarla ilgili hiçbir temas ve açıklanmayan bilgi paylaşımı gibi.

Araştırması, Piri Reis’in Güney Kutbu’ndaki arazinin şeklini betimleyen 16. yüzyılın bir haritası ile başlar; bu, 1 kilometrelik buzla kaplı olduğu için bilmediği bir şeydir. 9000 yıl önceki son buzul çağından beri bu kıtada buz bulunmuyor.

Bu ipucu, diğerlerinin yanı sıra Hancock’u, eski insan medeniyetlerinin, küresel haritalama gibi zor görevleri yerine getirebilen daha gelişmiş bir medeniyetten bilgi aldığı sonucuna götürür. Bu uygarlık, buzul çağını sona erdiren meteorlarla yok edildi ve dünyanın bir çok yerinde taşkınlara neden oldu.

Belki de tarihi çok sınırlı bir perspektifle inceliyoruz.

En iyi tarih kitaplarındandır.

 

 

6) DMT: The Spirit Molecule – Ruh Molekülü

6a-vücut dışına çıkma deneyimi-108224861

Ruhsal deneyimler ve beyin arasındaki ilişki nedir? Psychedelic kimyasallar tarafından indüklenebilir mi? Bunlar Rick Strassmanın, MD, DMT’de cevap vermeye çalıştığı sorular : Ruh Molekülü .

Strassman, mistik tecrübeyi kolaylaştıran sürecin biyolojik bir parçası olması gerektiğini savunuyor. Beyinde doğal olarak psikoaktif bir madde olan içsel bir psikedelik varlığını önermektedir. Bu kimyasal, ölüm yakınında ve diğer mistik deneyimleri üreten belirli anlarda yayımlanmaktadır.

Bize, kimyasalın dimetiltriptamin (DMT) olabileceğinden şüphelenmek için çeşitli sebepler verdi; bu da bu madde hakkında yapılacak çalışmaların büyük bir nedeni. Strassman, insanlar üzerindeki bu araştırmayı üstlendi.

Oturumlar, tuhaf bir biçimde, uzay-zaman boyunca yıldırım hızlı hızlarda bir sapan tarafından sürülmüş gibi , bedeni terk eden ruhun dahil olduğu deneyimler tarafından hakim edildi. Bundan sonra, çeşitli kurumlarla temas kuruldu.

Psychedelics ve meditasyon yoluyla mistik tecrübe, beden dışı deneyimin anahtarı olabilir mi? Yoksa bunlar sadece bilinç ustalıkları mıdır?

Astral seyehat yapmak isteyenler için mükemmel bir kitap

 

 

 

5) The Psychedelic Explorer’s Guide

5a-psychedelic-drugs-157676497

Psychedelic Explorer Kılavuzu , James Fadiman’ın “Amerika’nın psychedelics ve onların kullanımı konusunda en bilge ve saygıdeğer otoritesi” tarafından yazılmış bir rehber kitaptır. Bu çalışmada, efsaneyi ders kitaplarında ve internette psychedelic’lerin tamamen eğlence amaçlı olduğunu söyleyerek ortadan kaldırmaktadır. Bağımlılık özellikleri.

Bunun yerine, psikedeliklerin pozitif özelliklerinin (manevi, terapötik ve problem çözücü kullanımlar da dahil) nasıl olduğunu açıklar ve biyolojik olarak bağımlılık yapmazlar. Madde bağımlılığına karşı bile yardımcı olabilirler.

Bu kitaba ve diğerlerine göre, psychedelic’ler inanmaya başladığımız kadar kötü değiller. Bunun yerine, işlevleri inanılmaz .

İlginç kitaptır, Mutlaka okumanızı öneririm.

 

 

4) Journeys Out Of The Body

4b-astal-projection

Astral projeksiyonla ilgili New Age’in olmadığı bu açık,  akılcı kitap konu hakkında en güzellerinden biridir. Robert Monroe, aniden vücudundan çıkmaya başlamış herhangi bir dini kökenli olmayan bir işadamıydı. Rasyonel olduğu haliyle bir doktor ve bir psikiyatristi ziyaret etti, hem de kendisinde hiçbir şeyin yanlış olmadığı sonucuna varıldı.

Deneyimlerini bilimsel bir şekilde belgelemeye karar verdi ve bu da kitabın yazılmasına yol açtı. Robert’ın yolculuklarında keşfettiği inanılmaz şeyler doludur. Robert’ın hesaplarına inanacak olursak, bilinmeyen geniş bir fiziki olmayan bölge var .

Psikolojiye merakı olanlar için mutlaka okunması gereken en iyi kitaptır.

 

 

3) Kybalion

3-kybalion

1908’de yayınlanan “Three Initiates” tarafından yazılan bu özel bilgi çalışması, yedi eski Hermetik İlkelerin birer sayımıdır. Bunlar, bu bilgiyi Mısır tanrıları olarak kabul edilen Hermes Trismegistus’tan başlayarak, ağız yoluyla verilen harika sırlardır.

Üç başlatır tarif şifreli bilgi ve ilkeleri deneyim ve zihin etkilemek ve irade onları değiştirmek için nasıl açıklayan, mentalism ve insan deneyimi ile ilgili. Bu kitap, evrenin temelini, insanlığın çoğunun bilmediği büyük bir bilgi birikimi anlamına gelmektedir.

 

 

 

2) Zümrüt Tabletler

2-zümrüt tablet

Ayrıca eski Mısır’da ortaya çıkan Zümrüt Tabletler, Hermes Trismegistus’un başka bir adı olarak düşünülen Thoth tarafından yaratıldı. Bu onun öğretilerinin önemini vurgulamış olabilir.

Zümrüt Tabletler metafor tarafından örtülü daha şiirsel bir biçimde büyük bilgelik öğretmek. Bu çalışmada, kelimelerin gerçek anlamlarıyla değil, ruhla rezonansı hakkında söyleniyor.

Yine, gizemini arttıran eski Mısır kökenli derin bir eser görüyoruz. Ayrıca, Thoth’un Giza Büyük Piramidini metafizik teknikler kullanarak inşa ettirdiği açıklanmaktadır ; bu teknikler , neden imkansız yapı oluştuğunu açıklar. Mısırlılar piramitleri bile inşa etmediler.

Burada daha yüksek yaşam düzeni varlığına işaret eden başka bir kitap görüyoruz.

 

 

 

1) Bir Yoginin Özgeçmişi

1a-paramahansa-yogananda

1946’da yayınlanan, Hindistan’ın Gorakhpur şehrinde doğan Paramahansa Yogananda’nın hayat anlatımı gerçekten büyüleyici. Genç yaştaki maneviyata olan farkındalığı ve tecrübesi çatının içinden geçti. Paramahansa birçok mucizelerine tanık ve ustasının yardımı ile, içine gerileyen onun geçmiş yaşam anıları . Orada, maneviyatının sebebini keşfetti.

Tıpkı sıradan deneyimlerden uzak diğer kitaplar gibi , bir Yogi otobiyografisi eleştirilerin adil kısmını almıştır. Batı akılları genelde reenkarnasyona ve mucizelere inanmadığı için bu tamamen anlaşılırdır. Ancak, eğer bu yogi usta gerçeği yazarsa, etkileri dünyayı değiştiriyor. Reenkarnasyon ve metafizik bir alan sadece fikir değildir.

 

Sizler için en iyi, en gizemli kitapları listeledik. Diğer listeler için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.