En İyi Romantik Filmler – En Romantik 10 Film

Filmler, Genel, Listeler 27 Ağustos, 08:23'de eklendi

En Romantik 10 Film – En Romantik Filmler listesi

Bugün sizler için bir birinden güzel 10 romantik filmi listeledir. Listemizde bulunanan Romantik filmler sıralaması üyelerimizin katılmış olduğu ankete göre belirlenmiştir. Film listesi yapılırken ımdb puanları dikkate alınmamış izleyicilerin tercihine göre sıralanmıştır.

10) Benimle Dans Et – Step Up

1

Tyler gage dansa aşık bir adamdır, işlediği bir suç yüzünden bir sanat okuluna gönderilir burda kendisi gibi dansa aşık muhteşem bir kadınlar tanışır ve içinizi ısıtacak harika bir aşk başlar. Film Romantik türün yanında dram, polisiye, müzik kategorisine de dahildir.

9) İlk 50 Öpücük

50-İlk-Öpücük

2004 yılında yapılmış olan bu romantik film tüm dünya da milyonlarca izlenmiş ve büyük bir rekora imza atmıştır benimde favorilerimin arasındadır. Romantik komedi tarzındadır.

8) Sevgili John

Sevgili John

 

7)Kazablanka

Kazablanka

Filmin konusu II. Dünya Savaşı‘nın ilk zamanlarında geçmektedir. Çek direniş örgütünün lideri Victor Lazlow, Alman toplama kampından kaçarak Casablanca’ya gelir. Amacı Lizbon‘a, oradan da ABD‘ye iltica etmektir.

Fakat bütün umutları, şans eseri Casablanca’nın en meşhur gece kulübünün sahibi olan Rick’e bağlanmıştır. Rick, kaçış için gerekli olan pasaportlara sahip tek kişidir.

Öte yandan Rick’in, Victor’un yakalanması ya da ölmesi için önemli bir nedeni vardır. Victor’un karısı Ilsa, Rick’in bir zamanlar kendisini terk ettiğine inandığı ve kalbinin derinliklerine gömdüğü büyük aşkıdır.

“Kazablanka”, 1989 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi‘nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir

 

 

6)Aşk ve Gurur

Aşk ve Gurur

Aşk ve Gurur (özgün ismiyle Pride & Prejudice), Joe Wright tarafından yönetilen, Jane Austen‘ın 1813’te yayımlanan Gurur ve Önyargı kitabından uyarlanan, 2005 yapımı romantik dram filmi. Film toprak sahibi seçkinlerinden olan bir İngiliz ailesindeki beş kız kardeşin evlilik, ahlak ve kavram yanılgılarının sorunları ile uğraşmasını konu alıyor. Keira Knightley başrolde yer alarak Elizabeth Bennet karakterini canlandırırken ona Bennet’in romantik ilişkisi Fitzwilliam Darcy rolünde Matthew Macfadyen eşlik ediyor. StudioCanal ile birlikte Working Title Films tarafından üretilen film, Birleşik Krallık ve İrlanda’da 16 Eylül 2005 tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde 11 Kasım’da gösterime girdi.

 

5)Forrest Gump

Forrest Gump

Forrest otobüs durağında beklerken, kendisiyle aynı bankta oturan yabancılara hayat hikayesini anlatmaya başlar. Hikayesi, Forrest henüz bir çocukken kambur olan sırtını düzeltmek için taktığı ve diğer çocukların zorbalık yapmalarına neden olan bacak aparatlarını anlatmasıyla başlar. Annesi Alabama’da Greenbow bölgesindeki evlerini pansiyon olarak işletmektedir ve Forrest evlerininde bir müddet konaklayan Elvis Presley(Peter Dobson)’e hip-swinging dansını öğretir. Okul hayatının ilk gününde okul servisinde görür görmez aşık olduğu ve ileride de en iyi arkadaşı olacak olan Jenny’e rastlar. Kendisine zorbalık yapanlardan kurtulmaya çalıştığı bir gün, bacağındaki aparatlar kendiliğinden ayrılır ve orta seviyede ki zekasına rağmen yüksek hızda koşabildiğini görür; bu sayede Alabama Üniversitesi‘nden burs kazanır. Üniversite yıllarında, George Wallace’nin Stand in the School House Door(zencilerin okula girmemesi için okul kapısında bekleyerek gerçekleştirdiği eylem)’e tanıklık eder, Amerikan futbolu oynamaya başlayıp ün kazanır ve bu sayede Başkan John F. Kennedy ile tokalaşma imkanı bulur. Ve sonrası mutlaka izlemeniz gereken bir filmdir 🙂

 

4)Sil Baştan

Sil Baştan

 

 

3)Uzaktaki Anılar

Uzaktaki Anılar

 

 

2) Titanik

Titanik

Muhteşem bir film en azından benim için listenin başında olması gereken izledikçe izleyesimin geldiği her anı duygu dolu harika bir romantik film TİTANİK !.

1996 yılında hazine avcısı Brock Lovett ve ekibi “Okyanusun Kalbi” adlı bir elmas kolyeyi aramak amacıya RMS Titanic‘in enkazında araştırmalar yapmaktadır. Kolyenin Caledon “Cal” Hockley’in kasasında olduğuna inanan ekip kasaya ulaşır; ama kasada kolye yerine Titanic‘in battığı gece olan 14 Nisan 1912 tarihine ait kolyeyi takan çıplak bir kadın resmi bulunur. Resmin bulunduğu haberini alan Rose Dawson Calvert adlı yaşlı bir kadın Lovett’ı arar ve resimdeki kadının kendisi olduğunu iddia eder. Bunun ardından torunu Lizzy Calvert’la birlikte Lovett ve ekibini gemilerinde ziyaret eder. Kolyenin yeri hakkında bir bilgisi olup olmadığı sorulduğunda Rose Titanic‘teki anılarını anlatmaya başlar ve geminin battığı gece öldüğü düşünülen Rose DeWitt Bukater olduğunu söyler.

 

1)NOTEBOOK – NOT DEFTERİ

Notebook

 

The Notebook, Nick Cassavetes‘in yönetmenliğini yaptığı, Nicholas Sparks‘ın aynı isimli romanından uyarlanan, 2004 yılında çekilen romantik filmdir. Filmin başrol oyuncuları Ryan Gosling ve Rachel McAdams, 1940‘ların başlarında yaşayan, birbirine çok aşık bir çifti canlandırıyor.

 

Burdan En iyi 10 film ve En Güzel Filmler listemize bakmayı unutmayın !

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.