EN SİNİR BOZUCU 10 İNSAN TİPİ

Genel, Listeler 29 Ekim, 16:53'de eklendi

10)Ortamlarda havalı gözükmek için arkadaşını küçük düşürenler

ortamda-arkadas-gomenler

 

Bu sinir bozucu hareketi genellikle genç insanların bulunduğu ortamlarda yaparlar. Sosyal yetenekleri zayıf olan arkadaşlarımız genellikle “bad boy” diye anılan bu insanlar tarafından karşı cinsin de bulunduğu ortamlarda yargılanır ve küçük düşürülür. Gerek fiziki açıdan gerekse mental açıdan itici sözler işitirler. “Kızlarla konuşamıyorum”, “Arkadaşlarım beni ortamlarına almıyor”, “Yargılayıcı sözler işitiyorum” vb. şikayetlerde bulunan bu arkadaşlarımızı bahsi geçen sinir bozucu kişiliklerin yaptıklarının aksine oldukları gibi kabul etmeliyiz.

 

9)Herkesi aptal kendini zeki sananlar

ben-haric-herkes-salak

 

“Ben en akıllıyım!”, “Benden zekisi yok!” gibi sözlerle onlardan nefret etmemizi sağlayan bu egoist insanlar kendinden başka bir insanın onun gibi başarılı olamayacağını, asla onun gibi Matematik çözemeyeceğini, asla onun gibi söyleneni anlayamacagını sanır. Oysa ki her insan içinde bir cevher taşır ve “Ben en akıllıyım!” demek yerine “Ben hepinizden daha çok çalıştım!” demek daha akıllıcadır sonuçta ‘En’ kelimesini kullanırken karşınıza 7 milyar insanı alıyorsunuz.

 

8)Dünyanın bütün derdine sahipmiş gibi olanlar

en-cok-derde-sahip-olanlar

 

Günümüz gençlerini örnek olarak alacaksak bir kızı veya bir erkeği sevenler onlara ulaşamadıkları zaman “Onsuz olmuyor”, “O olmadan ne yapacağım?”, “Onu unutamıyorum” vb. triplere girerler ve sahip oldukları bu aşk derdinin en büyük sorun olduğunu sanırlar. Halbu ki şuan sevmek bir yana bir bardak su bulamadağı için ölen insanlar, evlatları, kocaları, babaları, savaşta ölen insanlar, kolu bacağı olmayan engelli insanlar ve daha niceleri daha büyük dertlere sahip ve asıl şikayet etmesi gerekenler onlardır demek absürt kaçmaz.

 

7)Her konu hakkında fikri olanlar

FILE - In this Dec. 28, 1934 file photo, Albert Einstein delivers a lecture at the meeting of the American Association for the Advancement of Science in the auditorium of the Carnegie Institue of Technology Little Theater at Pittsburgh. Scientists at the European Organization for Nuclear Research, or CERN, the world's largest physics lab, say they have clocked subatomic particles, called neutrinos, traveling faster than light, a feat that, if true, would break a fundamental pillar of science, the idea that nothing is supposed to move faster than light, at least according to Einstein's special theory of relativity: The famous E (equals) mc2 equation. That stands for energy equals mass times the speed of light squared. The readings have so astounded researchers that they are asking others to independently verify the measurements before claiming an actual discovery. (AP Photo)

 

“Bilmiyorum” demek onlar için bir olasılık değildir. Kim ne sorarsa sorsun ya, dur bir düşüneyim ya da dur şimdi hatırlarım gibi sözler söyleyerek sorulan soruya ne pahasına olursa olsun cevap verirler. Bu tiplemeler genellikle mahalle esnaflarından, emekli dayılardan oluşur ama genç olup cahil olan insanların da ortak bir özellğidir.

 

6)Şakanın dozunu kaçıran, yılışık insanlar

prank-your-bad-mouth-friends-with-teeth-whitening-oreo-cookies-w654

 

 

Bahsedeceğim bu kişiler ise ortamlarda yaptıkları sinir bozucu şakalarla bilinirler. Yaptıkları esprilerin dozunu genellikle yuksek tutarlar öyle ki bu fiziki temas seviyesindedir insanların canını yakacak şekilde şakalar yaparlar ve hiç de komik değillerdir bu şakalar. Ama yine de samimi olarak karşılabildikleri için alttan alınması yerinde olur.

 

5)Arkadan iş çevirenler

sirtindan-bicaklayanlar

 

Bu insanlar genellikle hayattan beklentileri olmayan kişilerdir çıkar ilişkileri kurmalarıyla bilinirler yaptıkları her hareket sorgulanabilir çünkü; sırtınızdan bıçaklarlar sizi. Onlara güvenirsiniz ama onlar güveninizi boşa çıkarırlar sırf kendi zevkleri için bile sizi satabilir, sizinle arkadaşlıklarını kesebilirler. Onlara ikinci kez güvenmek aptallığın nirvanasıdır desek yeridir.

 

4)Bencil insanlar

bencil

 

Hep kendileri için yaşayan bu insanlar ise sizin ne düşündüğünüzü , ne istediğinizi, ne istemediğinizi hiçe sayar ve siz onlar için bir anlam taşımıyorsunuzdur. Sırf kendisi rahat değil diye büyük bir planı, tasarıyı, düzeni mahfedebilir. Çünkü o öyle istememiştir… Ama diğer insanlar ? İşte bu soruyu asla sormazlar.

 

3)İnsanların yemeğine dokunanlar

yemege-dokunanlar

 

Mesela arkadaşlarınızla yemek yiyorsunuz diyelim. Herkesin önünde bir tabak ve yemeğinizi zevkle tüketiyorsunuz. Ama bil bakalım ne oldu ? Bir kişi yemeğini bitirdi ve gözü sizin tabağınızda… İşte şimdi o kişiden bahsedeceğim. O kişi, yemeği bittikten sonra hem bencilliğin, hem de saygısızlığın verdiği bir özgüven ile tabağınızdaki yemekten eliyle bir parça almaktan çekinmez. Daha önce eliyle burnunu mu silmedi, tuvalete mi girmedi hiç düşünmez ve yemeğinize dalar. Bazı insanlar buna çok aldırış etmeyebilir ama hassas olan insanlara yapanlar gerçekten çok sinir bozucu olabiliyor.

 

2)Bir şeyi defalarca tekrarlayanlar

bir-seyi-defalarca-tekrarlayanlar

 

Şimdi bahsedeceğim insanlar ise tekrarlayan insanlar. Bir anısı mı? Bir esprisi mi? Bir film sahnesini taklit etmesi mi? ne ararsanız var bu insanlarda bıkmadan sıkılmadan aynı hareketi günde 24 saat haftada 7 gün yapabilirler. Tabi bu bir abartı ama tekrarlamaları artık gına getirmiştir. Mesela bir espiriyi baz alalım onun için o espiri vazgeçilmez mizah malzemesidir. O şakayı veya espiriyi siz bıkana kadar yapar tekrar eder hem de hiç sıkılmadan ve her yapışında tekrar tekrar kendine güler. Artık dur demenin zamanı gelmiştir ve geçiyordur.

 

1)Verdiği sözü tutmayanlar

sozunu-tutmayanlar

 

Bu başlık altında ise verdiği sözü tutmayan insanlardan bahsedeceğim…
Diyelim ki bir arkadaşınız size dün verdiği adreste buluşacağınızı söyledi siz de olacaklardan habersiz soylediği yere gittiniz ve beklemeye başladınız. Saat 9 da buluşacaktınız ama saat 9.20 oldu ve o yok saat 9.40 oldu ve o yine yok sonra aradınız kendisini ve size şunu söyledi: “YAA kanka tamamen unutmuşum yarın buluşsak olur mu?” buna siz ne tepki verirsiniz bilmem ama o kişi verdiği sözü tutmamıştır ve siz orda sabahın köründe boşu boşuna 1 saat beklemişsinizdir. Ama kaybı olan odur çünkü o verdiği sözü tutmayarak ne kadar güvenilmez oldugunu göstermiştir ve artık o değersiz bir insandır. O sizin gözünüzde değerini siz de bir saatinizi kaybetmiş olursunuz.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.