İNANILMAZ 10 İLGİNÇ ÖLÜM OLAYI

Listeler 27 Mart, 22:04'de eklendi

1) Filipinler açıklarında 23 yıldır kayıp bir tekne bulundu içinde elinde telsizle mumyalanmıs halde bir ceset vardı. Daha sonra yatın 23 yıl boyunca sürüklenmiş oldugu ortaya cıktı fakat talihsiz adamın hangi nedenle öldüğü bilinmiyor. Okyanusun nemsiz rüzgarı, tuzu ve yüksek sıcaklıgı cesedin çürümesini engellemişti. tarihteki-en-ilginc-olum-sebepleri-ilginc-olum-1541271                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              2) 2003 Yılında bir pizzacıda kurye olarak çalışan boston isimli talihsiz adam siparişleri teslim etmek için kapısını çaldıgı ev sahibi tarafından zorla alıkonuldu ev sahibi  Boston’un boynuna bomba bağlı bir kolye bağlayarak onu sokağın karşısındaki bankayı soymak için gönderdi. Talihsiz adam eline aldıgı silah ile bankayı soymaya kalkışırken yakanlandı olayı polislere anlatmaya kalkıştıgı ilk anda kimse ona inanmadı. Daha sonra polis aracıyla götürülürken patlayan bomba talihsiz adam ve 3 polisin hayına maal oldu.

tarihteki-en-ilginc-olum-sebepleri-952321

 

3) Haziran 1985’de   Orleans Can Kurtaran ekibi yıl boyunca kimse boğulmadı diye bir kutlama düzenlediler. Parti bittikten sonra partinin yapıldıgı villa’nın havuzunda 31 yaşında boğulmuş bir erkek cesedi bulundu.

12

 

4) Ford fabrikasında işçi olarak çalışan Robert Williams Bozuk bir robotu tamir ederken robotun kafasına vurdugu darbeler sonucu hayatını kaybetmiştir. Robert tarihte robot tarafından öldürülen ilk insandır.

f

 

 

5) 2006 Yılında Weber çifti kızlarının kayboldugunu söyleyerek polise gitti fakat yapılan bütün aramalara rağmen kız bulunamadı. Yaklaşık 2 hafta sonra küçük kızın cesedi evdeki kitaplıgın arkasında bulundu. Ölüm sebebi kesin olarak bilinmiyor

eviniz-İçin-İlginç-kitaplıklar-17

 

6) 2006 yılında, ünlü Avustralyalı vahşi yaşam uzmanı, “timsah avcısı” Steve Irwin, bir vatoz balığının iğnesiyle onu kalbinden sokması sonucu hayatını kaybetti.121

 

 

7) Tarihteki en ilginç ölüm sebeplerinden biride budur 🙂 67 yaşındaki İngiliz Betty Stobbs, 1999 yılında koyunlarını beslemek amacıyla motorsikletinin arkasına bir balya ot bağladı. Ancak koyunları çok aç olsa gerek, balyaya birden saldırarak, Stobbs’un 30 metrelik taş ocağı çukuruna düşmesine sebep oldular. Stobbs bu düşüşten sağ kurtulsa da, üzerine düşen motorsikletinden kaçamayınca hayatını kaybetti. 

gg

 

 

8) 1991 yılında, 57 yaşındaki Tayvanlı Yooket Paen, çiftliğinde yürürken bastığı bir inek pisliği yüzünden ayağı kaydı, düşmemek için tutunduğu elektrik kablosundan cereyana kapılarak hayatını kaybetti. Bu trajik olayı komşulara göstermek isteyen 52 yaşındaki kardeşi Yooket Pan, aynı şekilde düşer gibi yapıp, elektrik kablosuna tutununca, aynı şekilde hayatını kaybetti.3

 

 

9) Christo ve Jeanne-Claude adlı iki sanatçı, 1991 yılında California ve Japonya’ya dev şemsiyeler kurmuşlardı. 6 metre yüksekliğinde ve 8.7 metre genişliğindeki bu şemsiyelerden biri, kurulduktan iki ay sonra, şiddetli rüzgarın etkisiyle yerinden çıkıp, Lori Rae Keevil-Mathews adlı 33 yaşındaki bir turistin üzerine devrilerek ölümüne neden olmuştu. Olay sonrası şemsiyeler hemen toplanmaya başlanmış, ancak Japonya’daki şemsiyelerin sökülmesi sırasında vinç operatörü Masaaki Nakamura, vincinin kolu 65.000 voltluk gerilim hattına takılınca hayatını kaybetmişti.

44

 

 

10) İngiliz profesyonel güreşçi Mal “King Kong” Kirk, 1987 yılının Ağustos ayındaki maçın son dakikalarında, rakibi Shirley “Big Daddy” Crabtree’nin “Göbek Vuruşu” hareketi sonucu hayatını kaybetmişti. Crabtree’nin, “Göbek vuruşu” yukarı aşağı zıplayarak, göbeğini rakibine vurması hareketinin adıydı. Kirk, aldığı darbenin ardından kalp krizi geçirerek hayata veda etti.

 

55

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.