internet üzerindeki istenmeyen içeriklerin kaldırılması

Listeler 19 Eylül, 14:35'de eklendi

internet’de milyonlarca kullanıcı ve kullanıcılara ait sayısız video, bilgi, görsel gibi içerikler bulunur. Bu içeriklerin bazıları kötüye kullana maruz kalabilmekte olup, kişilerin tek tek tüm siteleri kontrol edip içeriklerin kullanıldığı linklere ulaşmanın mümkün değil.
google fotoğraf kaldırma  hizmeti ile şahsınızın görselleri farklı platformlarda kullanılmasının önüne geçilmesine destek olmaktadır. öncelikli olarak fotoğraf ya da video içeriklerinin kaldırılması konusunda yeterli destek, video kaynağı alınan görsellerin de kaynaklarından kaldırılmasını sağlar.
arama motorları başta olmak üzere kişisel güvenliğin ve özel hayatın korunması ile ilgili kanunlar çerçevesinde internet ortamındaki istenmeyen tüm video, görsel ve benzeri içeriklerin kaldırılması, uzman kişiler ve platformlar için uygunluk sağlanması.
video ve fotoğrafların silinmesi ve kişisel güvenliğin sağlanması
sosyal paylaşım sitelerinde sanat niyetin özel olmaması paylaşılan bazı videoların ve görsellerin yasal olmayan bir şekilde farklı platformlarda kötüye kullanılması sıklıkla karşımıza çıkan bir sorunla birlikte  internetten içerikle kaldırma  ile ilgili hizmet veren kurumlarla ilgili soruşturma önüne kalıcı olarak geçilmesi sağlanabilir.
size ait olan ve izniniz özel olmayın veya paylaşımlarınızı farklı platformlarda kullanan sitelerden kalıcı olarak bu içerikler temizleyebileceğiniz gibi, sanal ortamdaki kişisel hakların korunması ile ilgili sitelerin hukuki olarak da cezalandırılmasını sağlarabilirsiniz. video yayınlarının içinden ekran görüntüsü ya da farklı yöntemlerle görsel alınması durumunda da içeriğin kaldırılması ve kötüye kullanılması şikâyet edilmesi olabilir. kişisel hakların korunması kanunları artık sanal ortamda da geçerli güncellemelerle sizlerin korunmasını sağlamaktadır. içeriklerin kaldırılması için silmek

öncelikle içeriğin kaldırılmasına yönelik başvuru dilekçesi doldurmanızname. internetten silinmesini zorunluyor ve bunu kullanılmış olup bununla ilgili dilekçenin doldurulması gerekir.
internetten haber kaldırma , video kaldırma, arama motorundan görsel kaldırma gibi farklı taleplerin farklı başvuru dilekçeleri ve vasıtasıyla. motorlu servis sağlayıcısı tarafından silinmesi mümkün olmacaktır. youtube.com üzerindeki videolardaki görsellerin alınıp farklı platformlarda kullanılmasının önüne geçilmesi ve sanal ortamda yayımlanmasını istemediğiniz içeriklerin temizlenmesi özel hayatın güvenliği kanunu kapsamında korunmaktadır.
imajkoruma.com alan uzman bilişim uzmanları ve bilişim avukatlarının birlikte çalıştığı sektörü öncü firmalarındandır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.