Nesli Tükenmiş İlginç Canlılar – İlginç Özelliklere Sahip Canlılar listesi

bilim, Hayvanlar, Listeler 5 Haziran, 21:17'de eklendi

Nesli Tükenmiş Ilginç Canlılar

7) Homo Erectus Tekneleri İnşa Etmiş Olabilir

10

İnsanların ATASI Homo erectus’u düşündüğünüzde muhtemelen denizcilik yapabileceklerinin tahmininde değilsiniz. Evet, Afrika’dan, Asya’ya, Flores’e Kadar’dan göç ettiler, ancak mi yürür? 1998’de araştırmacılar 800.000 yıl önce Flores’de bulunan taş aletleri tarihlendirdiler ve H. erectus tarafından yaptırdık ima ettiler. Antik hominidler, adaya Ulaşmak İçin Zorunda kalacaklardı derin ettik çalkantılı suları geçmek. Bu görev, bir takım ilkel botlara veya sallara ihtiyaç duyacakları bir görevdi. H. erectus’un tekneleri inşa etmek ve kullanmak için gerekli zihinsel yeteneklere sahip olan düşünülmemektedir. Flores araçlarının gerçekten tekne imalatı için gelip gelmediğine itiraz ederse, bu düşünce, Girit’teki daha yeni buluntular tarafından desteklenmektedir. 2011’de bilim insanları, Taş aletleri 130. 000 yıl öncesine ait olup belirlemişlerdir. Ve Aletlerin Homo erectus tarafından içeri gönderildi. AYRICA Girit, YALNIZCA bu konuda denizden iletilebilirdi buda bu düşünceyi fazlasıyla destekliyor. Nesli canlılar arasında belki de en zeki canlılar.

 

 

 

6) Opabinia Regalis, Paleontologların Birçoğu’na Gülüyor 🙂

9

Opabinia regalis ilk kez 1912’de tanımlandı. Küçük yüzen eklem bacaklı, söylemek gerekirse, tek morfolojiye sahipti. 1930’da bir bir tekrarlamama O. Regalis’in yüzüp ters yüzmesini sağlamıştır. 1972’de daha iyi bir rekonstrüksiyon yapıldı. Paleontologlarla yaptığı bir toplantıda ortaya çıktı ve herkes güldü ve şaka kaldı düşünüldü. 505 milyon yıllık anomalokarid’in küçük saplarda beş gözü ve bir pençe ile oğlu bulan esnek, gövde benzeri bir pıhtısı vardı. O. regalis, avın arka yüzündeki ağzına yedirmek için kullanmış. 15 bölünmüş vücudu yaşadığı dönem için çok tuhafmış. Onun için bir yüzölçümü için onun iki tarafı lob benzeri bir yapı sergiledi. Bazı paleontologlar, O. regalis’in vücudunda hala tanımlanamayan üçgen özelliklerin, Denizin dibinde yürürlük için küçük takımlar, ancak diğerleri katılmıyacağını savunuyor.

 

 

 

5) Ounalashka Stylus Tomidai Yaşamış Elektrikli Süpürgedir

8

2015 yılında Unalaska Adası’nda ortaya çıkacak olan fosiller, 23 milyon yıl önce yaşamış daha önceden bilinmeyen bir memeli türü vardır ortaya çıkarılmıştır. Ounalashkastylus tomidai, adanın kıyılarında yaşayan, kabaca bir su aygistı boyutunda otçuldu. Unalaska.O’da bir üreme popülasyonunun varlığına işaret eden bir bebek fosillerdeydi. Tomidai’nin en özgün özelliği, beslenme biçimiydi. Birisi bir araya getirir ve güçlü kaslarıyla bitki örtüsünü ağzına emer. Deniz otu, deniz yosunları ve diğer bitkilerle beslenir. Bu şekilde başka hiçbir memelinin yediği bilinmiyor. Tomidai, hayatta kalan türler olmaksızın deniz memelilerinin tek düzenini oluşturan Desmostylia’ya aittir. Karada büyük bir tenha gibi hareket ederdi ve sudaki kutup ayısı gibi yüzebilirdi. Nesli tükenmiş ve ilginç görünümü sahip olmak hayvanlardandır 🙂

 

 

4) Tyrannosaurus Rex’in Bilinen dinozor türlerinin bulunduğu en iyisi

7

Muhtemelen, Jurassic Park’ın Tyrannosaurus rex’in sadece sadece hareketli nesneleri Görebilme Yeteneği Yeteneği, filmde Görülen gübrelerden daha Büyük Bir miktarda Triceratops’un gübresi oldugunu duymuşsundur. T. rex’in vizyonunun gerçekte herhangi biriyle canlının en iyileri arasında yer duymamış olabilirsiniz. Rex’in 55 derecelik bir binoküler aralığı vardı, ki bu modern şahinlerden daha büyük. Daha büyük binoküler aralık hem de daha iyi derinlik algılaması hem de nesneleri daha iyi yetenek anlamına gelir -hatta dahi olanlar. Dinozor bir insanın görme keskinliğinin 13 katı kadar vardır. (Kartal görme Bir Bir insandan 3.6 kat daha iyidir.) T. rex, 1.6 kilometreye karşı, 6kmın (3.7 mil) insanın Bir Kadar nesneleri ayırt edebildi. Bu görsel kahramanlık seviyesi, T. rex’in İçinde bir avcı olduğu fikrini destekliyor. T. Rex evrimleştikçe gözlerinin daha da büyüdüğünü, burun daha fazla ve yanaklarının daha rahatsız edici olduğunu unutmayın. Başka bir deyişle, vizyonu iyiye gidiyordu. Bu hayvanlar gerçekten korkutucu. Dinozorların nesli ile tükenmiş olmasına seviniyor olmalıyız :))

 

 

 

3) Hallucigenia

6

Hallucigenia 505 milyon yıl önce yaşayan, 1 santimetreden (0,4 inç) küçük, solucan benzeri canlıların bir türüdür. Adları iyileştiren görünüm, garip görünümlü, sırtlarındaki omurgalar ve alt bölümlerinde küçük bacakları varmış gibi görünüyorlardı. Hallucigenia ilk kez tanımlandığında, paleontologlar omurgalarının baçakları ve bacaklarının elleri olduğunu düşünüyorlardı. Ayrıca ön ucunun arkaıdır düşünüyorlardı. 2015 yılında Hallucigenia’nın kahramanı kesin olarak belirlendi ve bir elektron mikroskopu altında incelendi. Solucan bir çift göze sahip olmak olmanın yanı sıra, dişleri ile ağzı ağzı açılmış ve boğazını astarlayan daha fazla sarmal dişe sahip olmaları bilim adamlarını şaşırttı. Ağız dişlerinin içine ve dışına doğru bükülerek emitle yaratmak gıdayı içeri çekerek beslenildiği düşünülüyor.

 

 

 

2) T. Rex’den Küçük Dinozor

5

Birisi “küçük, işe yaramaz silahlı dinozor” yazarsa, tahmin edeceğiniz ilk şey muhtemelen T. rex’tir, ancak kolları oldukça kuvvetli ve ağır kaslıdır ve mücadele eden avı için çengel yapması için yardımcıdır. Carnotaurus, orijinaldi. Büyük termopodların cinsi, Geç Cretace döneminde Güney Amerika’da yaşıyordu ve gerçekten zayıf kollara sahipti. Kafasına büyük boynuz çifti verildiğinde, Carnotaurus’un kollarını özlemek kolaydır. Kolları o kadar küçük boy some them paleontologlara onları körelmiş olarak nitelendiriyorlar. Dirsekler güçlü olsalar da, zaten küçük olan humerilerin sadece dörtte biri idi. Dört parmaklı eller de garip bir şekilde küçücüktü. Paleontologların kollarının nedenini bilmiyorlardı. Carnotaurus’un ataları arasında ön kollarının giderek küçülallen, Neden evrimin bu eğilimi lehtar edeceği konusu hiçbir fikirleri yok. Nesli tükenmiş en vahşi ve en güçlü hayvanlardandır.

 

 

 

 

1) Dört Ayaklı Yılan

4

Almanya’da ki Solnhofen Müzesinde bulunan, “Bilinmeyen fosil” olarak adlandırılan Brezilya’nın kuzey doğusundaki Crato Oluşumunda bulunan bir yılan fosilleşmiş. Bir gün, Crato Oluşumu uzmanı David Martill müze ziyareti, yılanı gördüm ve fark edeceğiz Fosil, birisi fosilleşmiş bir şekilde yaklaşık 20 milyon yıl daha eski olmalıydı. Bunu “bütün yılanların atası” olarak nitelendirdi. Fosil başka bir sürpriz yaptı: Dört ekstremitesi vardı. İki ekstremiteli yılanlar daha önce seçildi ancak dört eklemli yılanların varlığına hiç şahit olunmamıştı. Tetrapodophis amplectus olarak adlandırılan bu yılan, 120 milyon yıl önce yaşamış ve muhtemel uzuvları artırmak için hazırlanmış bir şey. Modern yılanlar arasında bir tür de düşünülmektedir. Kemikler, kısmen uzun,

 

 

Ayrıca burdan  en sadık köpekle r listemize bakabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.